medyauzmani.com
En basit şekilde bir web sitesi nasıl oluşturulur? – Özgün Fikirler

En basit şekilde bir web sitesi nasıl oluşturulur?

En kolay site nasıl oluşturulur?

Not: Kolaylıktan kastım oldukça basit bir web sitesi oluşturmak değil. En basit web sitesini yapın yöntem. Yani basitten kastım en kolay ve en pratik yöntemdir.

Sonuç olarak, bu makale sayesinde en kolay şekilde tamamen profesyonel ve modern bir web sitesi oluşturmayı öğreneceksiniz.

Şu anda!

Direkt cevaba geçelim;

# Web siteleri oluşturmanın en kolay yolu, hazır web siteleri sunan çevrimiçi web sitesi oluşturucularıdır. Bu araçlarla, doğrudan web üzerinden (tarayıcıdan), yani herhangi bir programa vb. canlı yayın yapabilirsiniz. Sürükle bırak yöntemiyle sitenizi kurabilirsiniz.

Kodlama veya teknik bilgi gerekmez.

Bildiğiniz gibi size demo içerikle dolu hazır web sitesi şablonları sunuyorlar. Bu şablonlardan birini beğendiniz ve tek tıklamayla kendi etki alanı adresinize (örn. example.com), yani sitenize kurabilirsiniz.

Daha sonra hazırladığım bu hazır form Sadece Demo içeriğini kendinize göre değiştirerek bile sitenizi zaten kuruyorsunuz. Yani en kolay site tasarımı, hazır şablon demo içeriğini kendinize göre gözden geçirip, bildiklerinize koymaktır.

Elbette sadece demo içeriğini değiştirmekle sınırlı değilsiniz.

Ayrıca şablonda beğenmediğiniz alanları kaldırabilir, yenilerini ekleyebilir, mevcut alanlardan boyut, renk vb. değiştirebilirsiniz. Bunu değiştirebilir, yeni sayfalar veya işlevler oluşturabilir veya sıfırdan bir site tasarımı oluşturabilirsiniz.

Yine tüm bunları tıklama ve sürükle bırak yöntemleriyle yapabilirsiniz.

Peki, çevrimiçi web sitesi oluşturma araçları nelerdir?

Hemen listeleyeyim:

Web sitesi kurmanın en kolay yolu

1: Wix tahtadan Türkiye’nin resmi web sitesi için site kurma adımlarının başladığı noktaya gelindiğinde,

Şimdi başla diyerek önce bir üyelik oluşturuyorsunuz, ardından yüzlerce hazır şablon arasından istediğinizi seçiyorsunuz.

Bundan sonra doğrudan tıklama ve sürükle bırak yöntemleriyle seçtiğiniz şablonu incelemeye başlıyorsunuz.

En pratik web sitesini oluşturun (Yöntem 1)

Ayrıca deneme yanılma yöntemleriyle kendiniz de neyin nereden yapıldığını görebilirsiniz. Dediğim gibi, her şey sadece tıklama ve sürükle ve bırak yöntemleridir. Ama yine de kanıt istiyorsan, wix ile kurma sitesi Yazımı görebilirsiniz. (Ayrıca yazıda videolu anlatım mevcuttur)

dip not: çok! Wix’in wpmavi okuyucuları için özel bir indirimi var. Yukarıda, “tahtadanVerdiğim link ‘daha önce bahsettiğiniz bu indirimli link mi yani bu link: siteadresimiz.com/wix – Bu bağlantıyı kullanarak wix üyesi olduğunuzda indirimli paketleri göreceksiniz.)

2: SİTE123 burada (bağlantıya tıklayın) Türkiye’nin resmi web sitesi için site kurma adımlarının başladığı noktaya gelindiğinde,

“Buradan başlayın” dedikten sonra oluşturacağınız site türünü seçiyorsunuz, ardından site kategorinizi (dinlenme, kafe, hukuk firması vb.) Yüzlerce hazır model gibi.

Bundan sonra doğrudan tıklama ve sürükle bırak yöntemleriyle seçtiğiniz şablonu incelemeye başlıyorsunuz.

Ve site kolay kurma - site123

Basit bir web sitesi oluşturun

3: eleman etek ucu tahtadan Ayrıca hemen aşağıda paylaştığım video ile doğrudan youtube üzerinden ve wordpress.org altyapısı için şifreli sayfaları düzenlemek için bir eklenti olan elementor ile sitenizi kurabilirsiniz.

Elementor bir kez daha, en pratik web sitesi oluşturma yöntemlerinden biridir. Şahsen tercih ettiğim yöntem bu. Nasıl bir yol olduğu konusunda çok fazla yazılı açıklama yapmaya gerek yok bence.

Videoya bir göz atsanız bile nasıl bir sistemdir, bu sistemle siteler nasıl kurulur ve ne kadar kolay gibi soruların direkt cevaplarını bulacaksınız.

4: Sıfır buradan Zyro, Türkçe sayfasından erişebileceğiniz daha pratik bir web sitesi oluşturucusudur. Yine, bu bir çevrimiçi web sitesi oluşturucudur.

Mantık aynı kalır. 27 ülkede hizmet veren, sürükle bırak ve tıkla yöntemiyle site oluşturma olanağı sağlar, Hostinger Şirketin ürünü.

Ayrıca bu sistemi ücretsiz olarak deneyebilirsiniz. buradan Türkiye’nin resmi web sitesinin ana sayfasından “Ücretsiz Dene” butonuna tıklayıp üyelik oluşturuyorsunuz. Ardından karşınıza hazır şablonlar çıkıyor. Beğendiğinizi seçebilir ve kolayca bir web sitesi tasarımı oluşturmaya başlayabilirsiniz.

Web sitesi tasarlamanın en kolay yolu - zyro

En kolay web sitesi tasarımı

5: Weebly tahtadan Resmi web sitesine Türkçe olarak ulaşabileceğiniz bu firma aynı zamanda dünyanın en popüler hazır web sitesi kurucularından biridir.

dunyada 40 milyondan fazla Site Webeli ile oluşturulmuştur. Bu kadar popüler olması, web sitesi kurmanın en kolay yolları arasında kesinlikle değerlendirilmeyi hak eden bir sistem olduğunu gösteriyor.

Bu platformda, sistem oldukça basit bir şekilde devam ediyor. tahtadan Türk resmi web sitesine gidin ve Şimdi Başlayın düğmesine tıklayın. Üye oluyorsunuz ve hemen ardından karşınıza hazır şablonlar çıkıyor. Beğendiğiniz siteyi seçebilir ve ardından tıklama ve sürükle bırak yöntemleriyle doğrudan sitenizi tasarlamaya başlayabilirsiniz.

Web Siteleri Oluşturmanın En Pratik Yolu - Webili

Web sitesi kurmanın en mantıklı yolu nedir?

Sonuç (lütfen okuyun)

Uzun yıllara dayanan tecrübemle açıkça söyleyebilirim ki web sitesi kurmanın basit yöntemleri arasında web sitesi kurmanın en mantıklı yolu ilk sırada yer alan wix ve üçüncü sırada yer alan elementordur.

Elbette bu siteleri kullanarak tamamen profesyonel ve modern bir web sitesi oluşturabileceğinizi söyleseniz de bu doğrudur, oluşturacağınız siteler işlevsel olarak gelişmiş olmayacaktır.

Örneğin bu sistemlerle restoranınız için bir site oluşturduğunuzda, tabii ki iletişim – hakkımızda – menülerimiz – fiyatlar vb. Ayrıntılı sayfalar ve içerik oluşturabilirsiniz, ancak ödeme alabileceğiniz bir çevrimiçi rezervasyon sistemini entegre edemezsiniz.

Veya bilmiyorum, restoranınızın online sipariş vermesi için gelişmiş bir sistem kuramazsınız, yani ziyaretçi yemek siparişini siteniz üzerinden yapacaktır.

Daha işlevsel web siteleri oluşturmayı düşünüyorsanız, en basit web sitesi oluşturma yöntemleri sizin için çalışmayacaktır. Bu sistemler yerine kesinlikle bakacağınız ilk yer wordpress.org altyapısı olacaktır.

hatta doğrudan WordPress ile bir web sitesi nasıl oluşturulur? Benim makalemden başlayabilirsiniz.

WordPress altyapısında aklınıza gelebilecek her türlü işlevsellik ve işlevsellik için temalar (hazır site şablonları) ve eklentiler (bunları eklenti olarak düşünebilirsiniz) bulabilirsiniz.

Yine, WordPress sitem kodlama veya teknik bilgi gerektirmez. Aslında size doğrudan WordPress ile ne tür siteler kurulabileceği ve nasıl kurulabileceği ile ilgili sorularınıza en net cevap olacak videomu bırakacağım.

Ayrıca bu daha kolay web sitesi kurma yöntemleri size e-ticaret sitesi kurabileceğinizi söylese de bu anahtar teslim site firmalarıyla e-ticaret sitesi kurmanızı kesinlikle tavsiye etmem.

E-ticaret için wordpress.org altyapısını kesinlikle tavsiye ederim. her halde bu gönderiden (Makalede videosu var) WordPress ile e-ticaret sitesi nasıl yapılır öğrenebilirsiniz.

Bu kullanıma hazır sistemler için e-ticaret altyapıları, WordPress’ten çok daha basit ve daha az verimlidir. Profesyonel bir site, WordPress ile oluşturulmuş sitelerdir.

Ayrıca, listedeki hazır web sitesi araçlarından hangisinin en iyisi olduğunu merak ediyorsanız, her birinin artıları ve eksileri nelerdir? En iyi hazır web sitesi platformları Yazıma göz atabilirsiniz. Bu yazıda, her sistemin artılarını ve eksilerini ayrıntılı olarak yazdım.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın