medyauzmani.com
Emre Belözoğlu: Sonuçlardan memnun değilim – Fikirler – fikirler.net.tr – Özgün Fikirler

Emre Belözoğlu: Sonuçlardan memnun değilim – Fikirler – fikirler.net.tr

Mavi-siyahlı turuncu takımın teknik direktörü Belözoğlu, UEFA Avrupa Konferans Ligi A Grubu beşinci haftasında İtalya temsilcisi Fiorentina ile 2-1 mağlup oldukları maçın ardından düzenlediği basın toplantısında bunu söyledi.

Belözoğlu, önemli bir oyun oynadığını söyledi. “Maça iyi başladığımızı düşünüyorum. İşler istediğimiz gibi gitse de basit bir hedefi kaybettik. Grubun bize karşı en iyi takımına sahip olduğumuzu düşünüyorum. Bugün onları yenebiliriz, onları ilk maçta yendik. Ama tabii ki hem fiziksel hem de kişisel olarak bizden üstünler. Kabul etmek zorundasın. Bence ilk yarı 1-0 olsaydık buradan çok farklı bir şekilde ayrılırdık. İki kilit oyuncumuzun aynı anda yaralanması, içeriden saldırma yeteneğimizi azalttı. Oyun için benzer olaylar vardı. İmutsuzum.” dedi.

Belözoğlu, orta saha oyuncularının maçta aldığı sakatlıkların kendilerini de etkilediğini vurguladı. “Bizim için ilk yarıdaki Mahmut’un sakatlığı Berkay’ı oraya götürmemize neden oldu. Daha sonra Lucas Biglia sakatlanınca Ömer’i oraya götürdük. İkisi de bu pozisyonda oynamaya alışık değiller, yan yana oynuyorlar. Oyunumuzun ortasındaydık, çıktılar. Hem Lucas hem de Mahmut. Burada dürüst olmak lazım. Fiorentina’nın kulübü ile bizim kulübümüz arasında fark var. kelimeleri kullandı.

Fiorentina’nın maçı kazanmak için bir şeyler yaptığını anlatan Emre Belözoğlu, şöyle devam etti:

“Ben de elimden geldiğince iki hamle yaptım ama defans yapamadık ve oyunu ortada istediğimiz yere taşıdık. Ondan sonra son 10 dakikanın istediğimiz gibi geçtiğini düşünüyorum. Orada birkaç pozisyon aldık ama önümüzde 25 oyuncuyla çok iyi bir takımımız var. Listeye 23 oyuncu ekleyebildik. İstanbul’da üç oyuncumuz sakatlandı. Buraya daha azıyla geldik diyebiliriz. Personel.”

Belözoğlu, hedeflerinin takımı birinci bitirmek ve son 16’da kalmak olduğunu söyledi. “Bu akşamki sonuçtan memnun değilim ama birinciyiz, Perşembe günü bir maçımız daha var. Onu kazanmak için her şeyi yapacağız. ” değerlendirmesini yaptı.

Belözoğlu, rakipleri Fiorentina’nın Serie A’da ve UEFA Avrupa Konferans Ligi’nde iyi başlamadıklarını, ancak kendilerini her zaman gruplarında favori olarak gördüklerini, rakiplerinin iyi teknik direktörlere ve iyi oyunculara sahip olduğunu fark ettiklerini söyledi.

“Fatih Terim Fiorentina’dayken beni istedi”

Futbol kariyeri boyunca Fiorentina’ya transferinin formalite olup olmadığı sorusunu yanıtlayan Belözoğlu, İtalya’da. “Fatih Terim Fiorentina’ya geldiğinde o zaman beni istedi. O zaman Galatasaray’daydım. Galatasaray daha çok para istedi. Fiorentina da fon sağlayamadı. Ama Fatih’in hocalarıyla tanıştık. Bir yıl sonra Inter’e transfer oldum. “ kelimeleri kullandı.

İtalya’nın kendisi için özel olduğunu söyleyen Belözoğlu, İtalya ve Inter’in her zaman kalbinde olduğunu sözlerine ekledi.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın