https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Emeklilik yaşına gelen kişi yarı zamanlı çalışırsa adına yatırılan prim emekli maaşına etki eder mi? - Özgün Fikirler
Anasayfa » Haber » Emeklilik yaşına gelen kişi yarı zamanlı çalışırsa adına yatırılan prim emekli maaşına etki eder mi?

Emeklilik yaşına gelen kişi yarı zamanlı çalışırsa adına yatırılan prim emekli maaşına etki eder mi?

SGK’lı bir çalışan, prim ve ömür boyu bir yıl alabilmek için emekliliği bekliyor. Ayda diyelim ki 10 gün çalışıyorsa emekli maaşı etkilenir mi?

Çalışanlar için emeklilik hesaplamaları kişisel verilere göre değişmektedir.

10 yıl bekleyen birinin maaş etkisi, iki yıl bekleyen birinin maaşından farklıdır. Bu hem tam zamanlı hem de yarı zamanlı çalışma için geçerlidir.


Kaynak: ismmmo, GİB
Yasal uyarı: Bu içerikte yer alan bilgiler, resimler, tablolar, açıklama, yorum, analizler ve içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Bir kişi veya kuruluşa özel profesyonel bilgi veya tavsiye sağlama amacı taşımaz. Tema olarak benzer olsa da her eser kendi koşullarından dolayı farklı tavırlar sergileyebilir. Bu nedenle, bu makalede belirtilen içerikten yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar vermeden önce bir uzmana danışmanız yararınıza olacaktır. Bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer her türlü içeriğin özel veya resmi makamlarca kullanılması sonucunda doğabilecek zarar ve ziyandan Muhasebe Haberler veya ilişkili kişi veya kurumlar sorumlu değildir. , gerçek veya tüzel kişi, kurum ve kuruluşlar.


Kaynak: İŞKUR Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.

Diğer gönderilerimize göz at

Yorum yapın