https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Emekli çalıştırmanın tüm sigorta kollarında zorunlu olduğuna dair bir hata bildirilirse düzeltme nasıl yapılır? - Özgün Fikirler
Anasayfa » Haber » Emekli çalıştırmanın tüm sigorta kollarında zorunlu olduğuna dair bir hata bildirilirse düzeltme nasıl yapılır?

Emekli çalıştırmanın tüm sigorta kollarında zorunlu olduğuna dair bir hata bildirilirse düzeltme nasıl yapılır?

bir şirket. Mayıs 2020’de iki çalışanı olan bir şirketin mali danışmanıyım. Bir çalışan tüm sigorta sınıflarına, diğeri SGDP’ye tabidir. Ancak tüm sigorta branşlarından aylık beyannamede SGDP girişi olan çalışanı beyan ettik. Ancak işe alım ilanında SGDP olarak seçilmiştir. Aylık beyannamenin sunulması sırasında silinmiştir. Bu durumu nasıl düzeltebilirim?

Emekli, Sosyal Güvenlik Desteği primine tabi çalışan olarak yeniden işe alındığını bildirmelidir. Bu durumda tüm sigorta kollarına tabi çalışan olduğunu beyan etmesi halinde aylıklarından kesinti yapılacaktır.

Özellikle yanlış bildirimde bulunulması durumunda, maaşı kesilen emeklilerin geri ödenebilmesi için bildirimin düzeltilmesi için başvurunun düzeltilmesi gerekmektedir.

Hatalı bildirimlerin düzeltilmesi için yasal süre 10 iş günüdür. 10 gün içinde herhangi bir düzeltme yapılmadıysa, bu noktada işveren dilekçeyi Sosyal Güvenlik Merkezine veya Sosyal Güvenlik İl Müdürlüklerine bizzat teslim etmelidir.


Kaynak: ISMMMO
Yasal uyarı: Bu içerikte yer alan bilgiler, resimler, tablolar, açıklama, yorum, analizler ve içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Bir kişi veya kuruluşa özel profesyonel bilgi veya tavsiye sağlama amacı taşımaz. Tema olarak benzer olsa da her eser kendi koşullarından dolayı farklı tavırlar sergileyebilir. Bu nedenle, bu makalede belirtilen içerikten yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar vermeden önce bir uzmana danışmanız yararınıza olacaktır. Bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer her türlü içeriğin özel veya resmi makamlarca kullanılması sonucunda doğabilecek zarar ve ziyandan Muhasebe Haberler veya ilişkili kişi veya kurumlar sorumlu değildir. , gerçek veya tüzel kişi, kurum ve kuruluşlar.


benzer içerikler

Emekli ve SGDP çalışanları AGI alabilir mi?

Emekli olan kişiler tekrar engelli olarak çalışırlarsa SGDP’ye mi yoksa maaşa mı tabi olacaklar?

2020 yılı için açıklanan yeni asgari ücrete göre emekli olup SGDP ödeyenler ne kadar…

Kaynak: İŞKUR Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.

Diğer gönderilerimize göz at

Yorum yapın