medyauzmani.com
“Elon Musk yine Twitter istiyor”. – Özgün Fikirler

“Elon Musk yine Twitter istiyor”.

Tesla ve SpaceX’in CEO’su Elon Musk’ın da karşı olduğu bir sosyal medya şirketi olan Twitter’a sorduğu ve teklifinde hisse başına 54,2 dolarlık fiyatı değiştirmediği bildirildi.

Bloomberg’in bilinmeyen kaynaklara dayandırdığı bir habere göre, Musk’ın Twitter’a yazdığı bir mektupta bu fikri verdiği söylendi.

Raporda Musk’ın da Twitter için hisse başına 54,2 dolar fiyat teklif ettiği söylendi.

ŞİRKETİN PAYI YÜZDE 18

Söz konusu haberle birlikte ticaretin geçici olarak durdurulmasının ardından Twitter hisseleri yüzde 18’e varan değer kazandı.

ELON MUSK NEDEN TWITTER’A HAZIR OLMADI?

Daha önce Twitter’da yüzde 9.2 hisse satın alan Elon Musk, 14 Nisan’da ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) yaptığı açıklamada, Twitter’ın tamamı için hisse başına 54,2 dolar ödedi.

25 Nisan’da Twitter’dan yapılan açıklamada, şirketin Musk’a satılması için anlaşmaya varıldığı bildirildi.

Musk, 13 Mayıs’ta sosyal medya şirketi Twitter’ı yaklaşık 44 milyar dolara satın alma anlaşmasının geçici olarak askıya alındığını duyurdu.

Elon Musk, Twitter hesabından anlaşmanın askıya alınma nedeni hakkında “Spam ve sahte hesaplar tüm kullanıcıların yüzde 5’inden daha azını oluşturduğu için hesaplamanın detayları bekleniyor” dedi.

8 Temmuz’da Musk, Twitter’ı satın alma sözleşmesini birkaç ihlal gerekçe göstererek feshettiğini duyurdu.

Musk’ın avukatları, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) yaptığı açıklamada, Twitter’ın şirketin işi için gerekli olan platformdaki sahte veya spam hesaplar hakkında çok sayıda bilgi talebine yanıt vermediğini veya yanıt vermeyi reddettiğini söyledi.

Twitter ise Musk’a sözleşmeyi feshettiği için dava açtı. Twitter’ın Musk’a açtığı dava 17 Ekim’de başlayacak.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın