medyauzmani.com
Elon Musk resmi olarak Twitter’ı satın aldı – Özgün Fikirler

Elon Musk resmi olarak Twitter’ı satın aldı

Elon Musk’ın Nisan ayında teklif ettiği 44 milyar dolar, Twitter tarafından kabul edildi ve taraflar arasında bir anlaşma imzalandı. Ancak Musk, Twitter’da bot ve spam hesaplarının sayısının çok fazla olduğunu söyleyerek sözleşmeyi feshettiğini duyurdu. Daha sonra Elon Musk’ı Twitter’da anlaşmayı sona erdirmek için mahkemeye verdi.

Elon Musk, bugün Twitter hesabından yaptığı açıklamada Twitter’ın satın alındığını duyurdu. Yatırımcılara verdiği basın açıklamasında Musk, satın alma nedeninin fikirlerin özgürce ifade edilebileceği dijital bir şehir yaratmak olduğunu belirterek, Twitter’da para kazanmanın kendisi için önemli olmadığını söyledi.

Öte yandan mahkemenin Musk’a verdiği süre yarın dolacak.

HEDEFİM ŞİDDETSİZ, TÜM GÜVENLE DİJİTAL BİR DÜNYA YARATMAK.

Kendisiyle ilgili çok fazla spekülasyon yapıldığını açıklayan Musk, bunların birçoğunun yanlış olduğunu hatırlattı ve bunları neden satın aldığını şu sözlerle açıkladı:

Twitter’ı satın aldım çünkü birçok inancın sağlıklı ve şiddet içermeyen bir şekilde tartışılabileceği dijital şehirde ortak bir alana sahip olmak medeniyetin geleceği için önemli.

Şu anda sosyal medyanın daha fazla nefret yaratan ve insanları bölen aşırı sağ ve sol odalara dönüşmesi gibi büyük bir risk var.

Ana akım medyanın çoğu, sürekli araştırmalarında aşırılık yanlılarını cesaretlendirdi ve besledi çünkü para kazandıran şeyin bu olduğuna inanıyorlar. Bunu yaparken, müzakere fırsatı kaybedildi.

Bu yüzden Twitter’ı satın aldım. “

PARA KAZANMAK İÇİN SATIN ALMIYORUM

Twitter’ı satın alarak insanlara yardım etmek istediğini açıklayan Musk, en önemli şeyin para kazanmamak olduğunu söyleyerek sözlerine şöyle devam etti:

“Yapmadım çünkü kolay olurdu.” Bunu çok para kazanmak için yapmadım. Bunu sevdiğim insanlara yardım etmek için yaptım. Ve bunu alçakgönüllülükle yapıyorum, tüm çabalarımıza rağmen bu hedefe ulaşamamanın gerçek bir olasılık olduğunun farkındayım.”

TWITTER HER ŞEYİN İLETİŞİME GEÇİLebileceği bir YER OLAMAZ

Musk, oluşturacağı dijital şehrin kurallarına uyacağını söyledi ve şunları söyledi:

“Ancak, Twitter açıkça her şeyin sonuçsuz bir şekilde söylenebileceği herkes için özgür olamaz! Kurallara uymanın yanı sıra platformumuz herkese dostane ve konuksever olmalıdır.”

TWİTTER’DA ÖRNEKLER GELECEK

Kişisel reklamların tatmin edici olduğunu açıklayan Musk, amacın para kazanmak olmadığını söylemesine rağmen Twitter’da daha fazla reklamın yer alacağını belirtti.

Musk’ın konuyla ilgili açıklaması şu şekilde:

“Ayrıca, doğru yapıldığında reklamın sizi eğlendirebileceğine, eğlendirebileceğine ve bilgilendirebileceğine kuvvetle inanıyorum; size hiç duymadığınız bir tedavi, ilaç veya tedavi önerebilirler, ancak bu sizin için doğru.

Bunun doğru olması için, onların ihtiyaçlarına mümkün olduğunca uygun Twitter reklamları göstermek önemlidir. Düşük kaliteli reklamlar spamdır, ancak alakalı reklamlar içeriktir!

Temel olarak Twitter, markanızı güçlendirerek ve işinizi büyüterek dünyanın en saygın platformu olmak istiyor. Bize katılan herkese teşekkür ederiz.”

Öte yandan konuşmasını “Birlikte harika bir şey inşa edelim” sözleriyle sonlandıran Musk, Twitter’ın iş gücünün yüzde 75’ini işten çıkarmayı planladığını söylüyor. Twitter şu anda dünya çapında 7.500 çalışana sahiptir. İddialar doğruysa yaklaşık 5 bin 600 kişi Twitter’dan uzaklaştırılacak. Bloomberg’in haberine göre Musk, Twitter çalışanlarının endişelerinin artmasının ardından böyle bir planının olmadığını söyledi. Ancak Musk’tan konuyla ilgili resmi bir açıklama gelmedi.

kaynak: MADDE 7

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın