https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Elektronik tescile tabi şirketler için sermaye artırım raporunda hangi bilgilerin yazılması gerekir? - Özgün Fikirler
Anasayfa » Haber » Elektronik tescile tabi şirketler için sermaye artırım raporunda hangi bilgilerin yazılması gerekir?

Elektronik tescile tabi şirketler için sermaye artırım raporunda hangi bilgilerin yazılması gerekir?

Maliye Bakanlığı Milli Emlak Müdürlüğü’ne teslim edilmek üzere, A Şirketinin gelirinin ………TL olduğunu belirten bir üst yazı ile ekte beyanname vermem gerekmektedir. Bu yazıyı ben yazsaydım YMM Gelir Tespit Raporu işine girer miydim?

Raporu sunacağınız kuruluş hazırladığınız raporu SMMM olarak kabul ediyorsa sorun yok. Hukuki bir durum yok. Önemli olan raporun kabul edilmiş olmasıdır.

Şirket olarak 2020 yılında E-Defter’e geçtik. Sermaye artırmamız gerekiyor. Anapara ödemesine ilişkin keşif raporundaki elektronik defter bilgilerini yazmam gerekiyor ancak salgın nedeniyle geçici vergiyi henüz ödemedik bu nedenle defterleri yükleyemedik ve herhangi bir sertifika alamadık. Bu durumda tutanaktaki elektronik defter bilgisine ne yazmalıyım veya boş bırakırsam CR ile ilgili bir sorun olur mu?

Sermayenin ödendiğinin tespiti yapılırken defter bilgileri yazılmalıdır.


Kaynak: ISMMMO
Yasal uyarı: Bu içerikte yer alan bilgiler, resimler, tablolar, açıklama, yorum, analizler ve içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Bir kişi veya kuruluşa özel profesyonel bilgi veya tavsiye sağlama amacı taşımaz. Tema olarak benzer olsa da her eser kendi koşullarından dolayı farklı tavırlar sergileyebilir. Bu nedenle, bu makalede belirtilen içerikten yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar vermeden önce bir uzmana danışmanız yararınıza olacaktır. Bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer her türlü içeriğin özel veya resmi makamlarca kullanılması sonucunda doğabilecek zarar ve ziyandan Muhasebe Haberler veya ilişkili kişi veya kurumlar sorumlu değildir. , gerçek veya tüzel kişi, kurum ve kuruluşlar.


benzer içerikler

Cumhurbaşkanlığı bilgi işlem sisteminde defter tutma süreci nasıldır?

Elektronik ortamda düzenlenen muhasebe fişlerine ilişkin rehber yayımlandı.

Şahıs şirketinin mirasçılarının faaliyete devam etmesi durumunda katma değer vergisi, değer artışı ve elektronik fatura…

Kaynak: İŞKUR Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.

Diğer gönderilerimize göz at

Yorum yapın