medyauzmani.com
Ekonomi Koordinasyon Kurulu’ndan bir mali karar daha – Özgün Fikirler

Ekonomi Koordinasyon Kurulu’ndan bir mali karar daha

Başkan Yardımcısı Fuat Oktay, Ekonomi ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, Enerji ve Çevre Bakanı Fatih Dönmez, Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, İş Bakanı Mehmet Muş’un başkanlık ettiği Ekonomi Koordinasyon Kurulu toplantısı Cumhurbaşkanlığı İdaresi ve Bütçe Başkanı İbrahim Şenel ve ilgili kurum temsilcileri ile Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde saat 14.30’da gerçekleşti. Basına kapalı yapılan görüşmenin ardından yazılı açıklama yapıldı.

“BAŞKA FİNANSAL ŞEYLERİ KULLANMA KARARI”

Konuşmada, küresel ekonomiye yönelik son dönemdeki risklerin analiz edildiği, Türkiye ekonomisinin geçmiş ve gelecekteki gelişmelerinin ele alındığı belirtildi. “Toplantıda 2023 hükümet bütçesi hazırlıkları gözden geçirildi. Son dönemde dünyada oldukça önemli hale gelen enerji ve gıda güvenliğindeki mevcut durum da tartışıldı ve bu kapsamda önümüzdeki dönemde ülkemizde yapılması planlanan çalışmalar analiz edildi. Güvenlik bütçesi kapsamında, bütçe sürecinde sağlanan desteğin yanı sıra ilgili kurum ve kuruluşların diğer finansman kaynaklarından da yararlanması kararlaştırılmıştır. Ayrıca, kamu tarafından sağlanan tüm teşvik ve desteklere ilişkin verilerin tek bir sistemde toplanmasına ve bu verilerin özellikle kamu olması durumunda uygun verilere dönüştürülmesine olanak sağlayan Teşvik ve Destek Bilgi Sisteminin en son bölümü yönetim. , gözden geçirilmiş ve sistemin bir haritası analiz edilmiştir. söylendi.

Tekrar not et “Toplantıda, EKK’nın önceki toplantılarında alınan kararların uygulanmasının sonuçları görüşüldü ve bu konuda alınması gereken tedbirler vurgulandı” kelimeler yer aldı.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın