https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Eczaneler 1 Temmuz’dan itibaren elektronik faturaya geçmek zorunda mı? - Özgün Fikirler
Anasayfa » Haber » Eczaneler 1 Temmuz’dan itibaren elektronik faturaya geçmek zorunda mı?

Eczaneler 1 Temmuz’dan itibaren elektronik faturaya geçmek zorunda mı?

9 Şubat tarihli VUK 509’a göre SGK ile anlaşma yapmayan tıbbi malzeme satan firmalar 1 Temmuz’dan itibaren elektronik faturaya geçmeli mi?

Vergi Usul Kanunu Genel Tebliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Tebliğ (Ek No:509) Resmi Gazete Tarih: 09/02/2021 Resmi Gazete No:31390 Madde 2

Aynı Tebliğde “Elektronik Fatura Uygulamasına İlişkin Geçiş Dönemi” başlıklı bölümün birinci fıkrasına aşağıdaki “IV.1.5. “IV.1.4” sayılı bu Tebliğ’in 1/7/2021 tarihi itibarıyla ve bu tarihten sonra Sosyal Güvenlik Kurumu ile sözleşme imzalayanların, söz konusu kuruma fatura kesmeye başlamadan önce.. yürürlüğe girecektir.

35 sayılı Tebliğde yer alan son değişikliklerle, kanunla kurulan kamu kurum ve kuruluşları, yenilenebilir sermaye fonları, kamu kurumu niteliğindeki meslek kuruluşları, bankalar, reasürans şirketleri, kanunla kurulmuş veya tüzel kişiliği haiz emeklilik ve yardım sandıkları, ve kalkınma ajansları.. ve şirketlerine ve SGK’ya kestiği senetleri içeriyor mu?

eczaneler, özel sağlık kuruluşları ve özel hastaneler; Anlaşmalı kurumlara (SGK, banka ve sigorta şirketleri gibi) kesecekleri faturalara 5/10 KDV stopajı uygulanacaktır.


Kaynak: ismmo
Yasal uyarı: Bu içerikte yer alan bilgiler, resimler, tablolar, açıklama, yorum, analizler ve içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Bir kişi veya kuruluşa özel profesyonel bilgi veya tavsiye sağlama amacı taşımaz. Tema olarak benzer olsa da her eser kendi koşullarından dolayı farklı tavırlar sergileyebilir. Bu nedenle, bu makalede belirtilen içerikten yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar vermeden önce bir uzmana danışmanız yararınıza olacaktır. Bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer her türlü içeriğin özel veya tüzel kişiler tarafından kullanılması sonucunda doğabilecek zarar ve ziyandan Muhasebe Haberler veya ilişkili kişi veya kurumlar sorumlu tutulamaz. resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve kuruluşlar.


Kaynak: İŞKUR Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.

Diğer gönderilerimize göz at

Yorum yapın