medyauzmani.com
E-faturada yanlışlıkla bir seri numarası girilir ve bu numara faturalandırılmazsa ne yapılmalıdır? – Özgün Fikirler

E-faturada yanlışlıkla bir seri numarası girilir ve bu numara faturalandırılmazsa ne yapılmalıdır?

E-faturada yanlışlıkla bir seri numarası girilir ve bu numara faturalandırılmazsa ne yapılmalıdır?

Elektronik fatura uygulaması kağıt fatura hükümlerine tabidir. Buna göre her bir serinin art arda sıralanacağı elektronik fatura talebinde, fatura atlama ile bağlantılı olarak;

* Yazılımınız izin veriyorsa iptal kayıtları atlanan numaralardan düşülmelidir.

* İlgili Vergi Dairesi Müdürlüğü’ne dilekçe ile başvurulması gerekmektedir.

Kesilecek faturaların, son fatura numarasından satır atlamadan ve atlanan sıra numaraları kullanılmadan aynı seri numarası ile devam etmesi gerekmektedir.


kaynak: cep
Yasal uyarı: Bu içerikte yer alan bilgiler, resimler, tablolar, açıklama, yorum, analizler ve içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Bir kişi veya kuruluşa özel profesyonel bilgi veya tavsiye sağlama amacı taşımaz. Tema olarak benzer olsa da her eser kendi koşullarından dolayı farklı tavırlar sergileyebilir. Bu nedenle, bu makalede belirtilen içerikten yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar vermeden önce bir uzmana danışmanız yararınıza olacaktır. Bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer her türlü içeriğin özel veya resmi makamlarca kullanılması sonucunda doğabilecek zarar ve ziyandan Muhasebe Haberler veya ilişkili kişi veya kurumlar sorumlu değildir. , gerçek veya tüzel kişi, kurum ve kuruluşlar.


benzer içerikler

E-fatura kullanıcıları ihracat faturalarını e-fatura olarak mı düzenleyecek?

Elektronik arşiv faturasına geçiş yapanlar kağıt faturaya dönebilir mi?

Elektronik arşiv raporunu gönderdikten sonra elektronik arşiv için önceki tarihli bir fatura düzenlenebilir mi?

Kaynak: İŞKUR Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın