medyauzmani.com
e-Defter uygulamasında yer alabilmek için bilanço usulüne göre defter tutmamız gerekiyor mu? – Özgün Fikirler

e-Defter uygulamasında yer alabilmek için bilanço usulüne göre defter tutmamız gerekiyor mu?

Müvekkilim, ticaret kitabına göre, web sitesine ilan verilmesinde aracı olarak çalışmaktadır. 01.01.2020 tarihinde elektronik arşivleme ve elektronik fatura uygulamasına geçtik. Bilanço bazında defter tutma limitlerini aşmayınız. 2021’de defter tasdik sisteminden çıkıp elektronik deftere mi geçmelisiniz?

Elektronik defter uygulamasına dahil edilebilmesi için bilanço esasına göre defter tutma zorunluluğu


2020 Aralık sonu itibarıyla otomobil alıp satan mükellefin kümülatif geliri 5.802.000,00 TL oldu. E-faturaya mı yoksa e-deftere mi geçelim?

01/01/2022 tarihi itibari ile e-Defter’e geçiş başlamıştır. 01/07/2021 tarihinde e-faturaya geçiş başlamıştır.

Elektronik başvurular için lütfen aşağıdaki linkteki takvim bilgilerini inceleyiniz.


Kaynak: ISMMMO
Yasal uyarı: Bu içerikte yer alan bilgiler, resimler, tablolar, açıklama, yorum, analizler ve içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Bir kişi veya kuruluşa özel profesyonel bilgi veya tavsiye sağlama amacı taşımaz. Tema olarak benzer olsa da her eser kendi koşullarından dolayı farklı tavırlar sergileyebilir. Bu nedenle, bu makalede belirtilen içerikten yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar vermeden önce bir uzmana danışmanız yararınıza olacaktır. Bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer her türlü içeriğin özel veya resmi makamlarca kullanılması sonucunda doğabilecek zarar ve ziyandan Muhasebe Haberler veya ilişkili kişi veya kurumlar sorumlu değildir. , gerçek veya tüzel kişi, kurum ve kuruluşlar.


Kaynak: İŞKUR Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın