https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Düzenli ortaklıklarda ortaklık adına e-birlik sistemi üzerinden sözleşme mi yapılacak? - Özgün Fikirler
Anasayfa » Haber » Düzenli ortaklıklarda ortaklık adına e-birlik sistemi üzerinden sözleşme mi yapılacak?

Düzenli ortaklıklarda ortaklık adına e-birlik sistemi üzerinden sözleşme mi yapılacak?

Çalışanın mükellefimize ait olan evine aylık taksit ve hizmet dökümünü şifresi ile veriyorduk. MUHSGK göndermek istediğimizde yetkiniz yok diyor. Nasıl bir yol izlemeliyim? Vergi mükellefi ile nasıl sözleşme yaparız? Elektronik birlik sözleşmesi yapmak istediğimde hangi usule tabi olduğu soruluyor.

E Sendika sözleşmesi yapılmadı. GİB’den arabuluculuk anlaşması yapılarak gönderilir.

Adi ortaklık için bir SMMM sözleşmesi, ortaklar ve ortaklık adına ayrı ayrı düzenlenmeli midir?

TÜRMOB elektronik birlik sistemi üzerinden düzenlenecek mesleki hizmet sözleşmesi Adi Ortaklık adına yapılır. Ortaklar ayrıca sözleşmeli değildir. GİB arabuluculuk ve sorumluluk sözleşmeleri, düzenli ortaklıklar ve ortaklar için ayrı ayrı yapılır.


Kaynak: ISMMMO
Yasal uyarı: Bu içerikte yer alan bilgiler, resimler, tablolar, açıklama, yorum, analizler ve içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Bir kişi veya kuruluşa özel profesyonel bilgi veya tavsiye sağlama amacı taşımaz. Tema olarak benzer olsa da her eser kendi koşullarından dolayı farklı tavırlar sergileyebilir. Bu nedenle, bu makalede belirtilen içerikten yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar vermeden önce bir uzmana danışmanız yararınıza olacaktır. Bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer her türlü içeriğin özel veya resmi makamlarca kullanılması sonucunda doğabilecek zarar ve ziyandan Muhasebe Haberler veya ilişkili kişi veya kurumlar sorumlu değildir. , gerçek veya tüzel kişi, kurum ve kuruluşlar.


Kaynak: İŞKUR Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.

Diğer gönderilerimize göz at

Yorum yapın