medyauzmani.com
Duvar kağıdı nasıl yapıştırılır? bilgi grafikleri – Özgün Fikirler

Duvar kağıdı nasıl yapıştırılır? bilgi grafikleri

“Duvar kağıdı nasıl yapıştırılır” diye sorduğuna göre, bunları kendin mi yapıştırmayı planlıyorsun? Eğer öyleyse, bu sürecin düşündüğünüzden daha kolay ve zevkli olduğundan emin olmalısınız. Ancak deneyim kazanmak için önce evinizde bir duvarla başlamanızı öneririz.

Bu yazımızda “Duvar kağıdı nasıl yapıştırılır” sorusunu soranlar için çok önemli ipuçlarımız var. Hemen başlayalım ve başarılı bir uygulama için neye ihtiyacımız olduğunu görelim.

Duvar kağıdı macunu uygulamasını başarılı bir şekilde gerçekleştirmek için öncelikle duvar kağıdını yapıştıracağınız yüzeyin düz, temiz, kuru ve nemden arındırılmış olduğundan ve yüzeyde çatlak veya delik olmadığından emin olmalısınız. Delikler veya çatlaklar varsa, bunları alçı sıva veya saten sıva ile kapatın ve pürüzsüz hale getirmek için hafifçe zımparalayın. Yüzeyde eski duvar kağıtları varsa yeni duvar kağıtlarını yapıştırmadan önce eski duvar kağıtlarını çıkarın ve yüzey düzgün değilse düz bir şekilde zımparalayın.

Dersler

Duvar kağıdı yapıştırmak için malzemeler:

 • macun fırçası
 • Duvar kağıdı tutkalı (toz halinde)
 • bunlar
 • Tutkal tozu ve meyve suyu karıştırıcı
 • makas
 • boya rulosu
 • şerit metre
 • sünger
 • kalem
 • Zor
 • Merdiven

Duvar kağıdı nasıl yapıştırılır? Adım adım uygulama

 1. İlk adım olarak, duvar kağıdını yapıştırmak için kullanacağınız yapıştırıcıyı hazırlayın. Duvar kağıdı tutkalı genellikle toz halinde satılır. Tutkal tozunu paket üzerinde belirtilen oranda suyla karıştırın.
 2. Su ve toz tutkalı uygun şekilde karıştırmak için, tutkal paketinin üzerindeki belirtilen miktarda suyu kovaya dökün.
 3. Suyu karıştırıcı ile hızlıca karıştırın ve suyun sirkülasyona başlamasını sağlayın.
 4. Toz tutkalı suya yavaşça dökün ve su dolaşmaya başladığında karıştırmaya devam edin. Karışımın topaklanmadığından ve homojen olmadığından emin olun.
 5. Gerekli miktarda tutkal ekledikten sonra karıştırmayı durdurun ve tutkalın şişmesi ve poza kıvamına gelmesi için 10 dakika bekleyin. Bu kıvama ulaşan yapıştırıcı uygulamaya hazırdır.
 6. Bir mezura ve kurşun kalem yardımıyla duvarın ortasından düz bir dikey çizgi çizin, ardından duvarın yüksekliğini ölçün.
 7. Duvarınızın genişliğini ölçerek duvar kağıdınızın genişliğine göre ihtiyacınız olan duvar kağıdı boyutunu hesaplayın.duvar kağıdı ölçüsü
 8. Duvar kağıdınızın yüksekliğinden 10 cm. Daha uzun olacak şekilde kesin.duvar kağıdı ayarı
 9. Ruloyu keserken, keseceğiniz parçaların önünü ve arkasını üst ve alt kısımlarıyla karıştırmamaya dikkat edin. Gerekirse kurşun kalemle işaretleyin.duvar kağıdını kes
 10. Deseni doğru takip etmek için ilk parçayı kestikten sonra ruloyu desenlere uyacak şekilde ilk parçanın yanına yerleştirin, ardından ikinci parçayı kesin.
 11. Bir fırça yardımıyla yapıştırın. Duvar kağıdınızın alt yüzeyi kağıt ise duvar kağıdınızın kağıt zeminine, dokusuz yani lifli ise doğrudan duvara uygulayın.

  Duvar kağıdı kaplama öncesi hazırlıklar

 12. Yapıştırıcının kenarları da dahil olmak üzere kağıdın her yerine uygulandığından emin olun.
 13. Yapıştırıcıyı duvar kağıdına uyguladıktan sonra 5 ila 10 dakika bekleyin. Bu süre zarfında kağıt yumuşar ve yapışmaya hazır hale gelir.
 14. Yapıştırıcıyı uyguladığınız parçanın uzun kenarlarından birini duvara daha önce çizdiğiniz düz çizginin sağına veya soluna hizalayarak ilk parçayı duvarınıza yapıştırın.duvar kağıdı yapıştır
 15. Duvar kağıdının iyi ve düzgün bir şekilde yapışmasını sağlamak için bir fırça yardımıyla ortasından kenarlara doğru bastırarak sabitleyin.duvar kağıdı yapıştır
 16. Duvardaki ekstra uzun parçayı makasınızla kesin.ev Yenileme
 17. Diğer duvar kağıtlarını da ilk yapıştırdığınız duvar kağıdı ile dikey olarak hizalayarak aynı şekilde yapıştırın.
 18. Yapıştırma sırasında duvar kağıdı deseninizin eklediğiniz her yeni parça ile devamlılık sağladığından emin olun.
 19. Hava kabarcıkları oluşursa, süngeri yaprakların üzerinden geçirerek kabarcıkları çıkarın.duvar yenileme
 20. Duvar kağıdı rulosundan kestiğiniz parçaları yan yana yapıştırırken kenarların üst üste gelmesine ve boşluk bırakmamasına dikkat edin.
 21. Kestiğiniz fasyanın ilk iki parçasını duvara yapıştırdıktan sonra bir saat bekleyin ve uygulamada sorun olmayacağından emin olarak yapıştırma işlemine devam edin. Siparişi bekleyin Herhangi bir sorun yoksa belirtilen diğer ebat ve ruloları uygulamaya devam edin.duvar kağıdı yapıştıran kadın
 22. Yapıştırma işlemi sırasında ve işlem tamamlandıktan sonraki bir günlük kuruma sürecinde duvar kağıdını yapıştırdığınız odanın havasının çok sıcak ve kuru olmamasına, pencerelerin, klimaların ve ısıtıcıların temiz olmamasına dikkat ediniz. açık.
 23. Ayrıca, duvar kağıdı kaplı duvarın doğrudan güneş ışığına maruz kalmaması için önlem alın.Duvar kağıdı nasıl yapıştırılır

Duvar kağıdı yapıştırmayı öğrenmek isteyenler için duvar kağıdı yapıştırma işleminin adımlarını anlattık. Faydalı olmasını umuyoruz.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın