medyauzmani.com
Dünya sallanıyor! – Özgün Fikirler

Dünya sallanıyor!

BM başkanı Stephane Dujarric, Ukrayna’ya yönelik füze saldırısını değerlendirdi.

Dujarric’in sözcüsü, Genel Sekreter Guterres’in yerleşim alanlarını tahrip eden ve sivil kayıplara neden olan füze saldırılarından “derin bir şok geçirdiğini” söyledi.

Saldırının “savaşı tırmandırdığını” “kabul edilemez” diye açıklayan Dujarric, “her zaman olduğu gibi en yüksek bedeli siviller ödüyor” dedi.

Ukraynalı yetkililer, bugün Rusya’da meydana gelen bombalı saldırılarda çok sayıda kişinin yaralandığını ve ölü sayısının 11’e yükseldiğini söyledi.

Ukrayna, başkent Kiev’in merkezinde bu sabah başlayan protestolarda Rusya’nın 41’i ele geçirilmeyen 75 silah ateşlediğini söyledi.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ise Ukrayna kuvvetlerine, silahlarına ve haberleşmesine uzun vadeli silahlarla saldırılar düzenlediğini duyurdu.

Rusya’da roketlerin patlaması, 8 Ekim’de Rusya’yı Kırım’a bağlayan Kerç Köprüsü’nde 2014 yılında yasadışı olarak ele geçirilen patlamanın ardından geldi.

Putin, Ukrayna istihbaratını Kerç Köprüsü’nde “terör” işlemekle suçladığında, Ukrayna Devlet Başkanlığı Danışmanı Mihail Podolyak, köprünün patlamasının “başlangıç” olduğunu söyledi.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın