medyauzmani.com
Dudak dolgusu hakkında merak edilenler – Özgün Fikirler

Dudak dolgusu hakkında merak edilenler

Dudaklarınızın doğuştan itibaren ince olmasından veya yaşlandıkça giderek incelmesinden memnun değilseniz, dudaklarınızı daha dolgun göstermek için en çok aranan dudak büyütme yöntemi olan dudak dolgunlaştırmayı düşünebilirsiniz. Peki son kararınızı vermeden önce dudak ameliyatı hakkında ne bilmelisiniz?

Dudak dolgusunda doğa önemli midir?

Kesinlikle. Dudak ameliyatları ile dudaklarınızın yüzünüzün diğer unsurları ile uyumlu olarak daha dolgun, ince ve kalın olmasına dikkat etmelisiniz. Yani dudak büyütme için başvururken burnunuz, yanaklarınız, gözleriniz, kaşlarınız, çeneniz ve dişlerinizle aynı hizada ve orantılı dudaklara sahip olmayı beklemelisiniz. Bu nedenle yanlış uygulamalar sonucunda dudaklarınızın yapay, abartılı ve kabarık görünmesine neden olabilecek tecrübesiz ve bilinmeyen kişilerden uzak durmalısınız. Bunun yerine işinin ehli ve deneyimli uzman doktorlardan hizmet almalısınız.

Dudak büyütme için kullanılan hyaluronik asit nedir?

hiyalüronik asit; İnsan vücudunda zaten bulunan ve cilt hücrelerinin suyu tutmasına yardımcı olan bir maddedir. Dudak güzelleştirmede kullanıldığında su tutma özelliği ile daha dolgun bir dudak sağlar. Çoğu kozmetikçi, vücuttan doğal olarak atılabildiği için bu enzimi kullanmayı tercih eder.

Uygulama dudakta tam olarak nereye yerleştirilmelidir?

Güzel ve dolgun dudaklara sahip olmak için dudakların sadece kırmızı kısmı ön plana çıkarılmalıdır. Kırmızı dışındaki bölgelere uygulama gibi yanlış müdahaleler sonucunda dudaklar sanki arı sokmuş gibi şiş, iğrenç ve doğal olmayan bir görünüm kazanır.

Dudak büyütme ne kadar sürer?

Dudak büyütme yaklaşık 15-20 dakika süren bir işlem gerektirir.

Dudak dolgusunda silikon neden kullanılamaz?

Göğüs büyütmede kullanılan silikon kese içerisine yerleştirilir. Bu silikonlar büyüktür, bu nedenle çevre dokulara herhangi bir zarar vermezler. Dudak estetiğinde silikon torbaya konulamaz ve silikon sadece iğne ile uygulanabilir. Ancak bu durumda silikonun bir iğne ile dudağa enjekte edilmesi için bazı katkı maddelerinin kullanılması gerekir. Bu katkı maddeleri, uygulanan alan dışında istenmeyen bölgelere yayılarak çevre dokulara zarar verebilir.

Dudakları hacimlendirmek için kendi dokularınızı kullanmak uygunsuz mudur?

İnsanların dokuları silikondan farklı olarak “canlı dokulardır” ve dudaklara enjekte edildikten sonra dudaklarda canlılıklarını koruyarak yaşamaya devam ederler. Bu nedenle dudaklarda silikon kullanıldığında karşılaşılan istenmeyen bölgelere yayılma tehlikesi yoktur. Doku enjeksiyonları ile yapılan dudak ameliyatlarının herhangi bir olumsuz etkisi olmadığı gibi olumlu etkileri de vardır. Kişinin dudak bölgesindeki eksik dokular kendi dokularıyla değiştirilerek dudak bölgesinin sağlıklı ve estetik olarak güzel olması sağlanır.

Dişlerin ve ağzın yapısı dudak dolgusunun başarısını etkiler mi?

Evet kesinlikle. Ağız, dişler ve dudaklar birbirinden ayrı düşünülmemelidir. Bu nedenle dudak estetiği yaptırmak isteyen ancak aynı zamanda dişlerinin yapısı ile ilgili sorunları olan kişiler dudak ve diş işlemlerini bir arada yaptırmayı düşünebilirler.

Dudak büyütme ağrılı mıdır?

Dolgu sırasında dudağa enzimler enjekte edilirken hasta ağrı hisseder. Ancak bu ağrı dayanılmazdır ve operasyon öncesi kullanılan uyuşturucu krem ​​ve iğneler ağrıyı azaltacaktır.

Hyaluronik asit içeren dolgular ne kadar kalıcıdır?

Hyaluronik asit içeren dolguların kalıcılığı kişiden kişiye farklılık gösterebilir. Ancak bu süre çoğunlukla 4 ay ile 1 yıl arasındadır.

Doldurmayı beğenmezseniz, işlem tersine çevrilebilir mi?

Evet, dudak dolgusu 5 dakikadan daha kısa sürede çıkarılabilir. Dolguyu yok eden enzimleri dudaklarınıza enjekte ederek sevmediğiniz dolgu maddelerinden kurtulabilirsiniz.

Dolgu işleminden bir iki gün sonra sizi neler bekliyor?

Dolgudan sonraki ilk 24 saat boyunca egzersiz ve egzersiz yapmamalı ve aşırı hareketten kaçınmalısınız. Ayrıca makyaj yapmamalısınız. Dolgu işlemi sonrasında dudaklarınızda ve çevresinde çeşitli morluklar ve şişlikler oluşabileceğinden işlem tarihini özel günlere yakın tarihlerle çakıştırmamaya çalışmalısınız.

Kimlere dudak dolgusu yapılmamalıdır?

Şeker hastaları, kalp ve böbrek hastalığı olanlar, hamileler ve emziren anneler için dudak büyütme önerilmez. Sağlığınızla ilgili herhangi bir işlemden önce olması gerektiği gibi, dudak büyütme işlemi yaptırmadan önce bir doktor muayenesinden geçmeniz en doğru karar olacaktır.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın