medyauzmani.com
DS 4 Türkiye’de de geliştirildi – Özgün Fikirler

DS 4 Türkiye’de de geliştirildi

Dünya Dünyanın en önemli segmentinde pazar payını genişletmeye devam eden DS Automobiles, geçtiğimiz günlerde yeni DS 4 modelini piyasaya sürdü. üzgünümŞuna satıldı .

DS4, üzgünümİlk kez Trocadero modeli ve BlueHDi 130 motoru ile 1 milyon 80.000 600 TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunuluyor.

DS Automobiles Genel Müdürü Selim Eskinazi

“Premium kompakt segmentte devrim yaratmak için tasarlandı”

DS 4 ile ilgili olarak DS Automobiles Genel Müdürü Selim Eskinazi; “Festival Automobile International tarafından en güzel araba ödülüne layık görülen yeni DS 4 için amaç, teknoloji platformumuz üzerinde oluşturulabilecek en güzel tasarımlardan birini yaratmaktı. DS konseptinden ilham alındı. Aero Sport Lounge, yeni DS 4 ‘geniş, güçlü, kompakt hatları ve büyük tekerlekleri ile hızlıydı, pürüzsüz, pratik ve çekiciydi. Premium kompakt segmentin ana hatlarını yeniden tanımlayan; “Modern ve şık bir SUV arasındaki uyum coupe ve köklü bir hatchback tanındı.” Eskinazi ve ; “DS 9 ve DS 7’nin yanı sıra Türkiye pazarına sunduğumuz DS 4 ile markamızın gücünü her alanda artırmak istiyoruz, ” sonucuna vardı.

Modern bir SUV Coupe ile küçük bir hatchback

DS 4, kompakt hatchback kategorisinde yeni bir konsept kullanıyor. 1,83 metre genişlik ve 720 mm büyük jantlar ve 20 inç’e kadar hafif alaşım jant seçenekleri, 4,40 metrelik küçük uzunluk ve 1,47 metre yükseklik araca güçlü bir görünüm kazandırıyor.

Gizli kapı tasarımları, yan panellerin tasarımına uygundur. Gövde tasarımının ve aerodinamik şekilli büyük jantların ve 19 inç jantların oranları, DS Avro Sport Lounge konseptine dayanmaktadır. Arkada, tavan, işçiliğin bir kanıtı olan emaye ile basılmış arka pencerenin balkonunun çok ötesine uzanıyor. Arka çamurluklar, kıvrımları ve C sütununu vurgulayan ve DS logosunu taşıyan keskin siyah köşeleri ile şık ve güçlü bir görünüm sunuyor. Arkada, lazer damgalı yeni bir orijinal aydınlatma paneli var. DS 4, dış tasarımın tamamlayıcısı olarak ikisi yeni olmak üzere 7 farklı renk seçeneğine de sahip.

Teknik aydınlatma

DS 4’ün ön yüzü yeni özel parlak paneliyle dikkat çekiyor. Tüm LED’lerden oluşan ultra ince lambalar standart olarak sağlanır. Lambaya ek olarak; Ayrıca, her iki tarafta iki sıra LED’li, toplam 98 LED’li gündüz sürüş farlarını da içerir. DS Automobiles tasarım imzalarından biri olan DS Wings, farları ve ızgarayı birbirine bağlar. Seçilen renge bağlı olarak, bu, üç boyutlu bir ızgarada görünen aynı boyutta elmas nokta motifli iki parçadan oluşur. Ayrıca uzun kapüşonu hareket sağlayarak silüete güçlü bir görünüm katar. Öte yandan, DS 4 Performance Line, siyah bir dış cepheye (DS Wings, arka ışık paneli arasındaki çizgiler, yan çerçeveler ve yan camlar) sahip siyah bir paketin yanı sıra siyah ve özel alaşım jantlara sahiptir. İç tasarım konsepti cömertçe Alcantara® ile kaplanmıştır.

Basit ve akıcı iç tasarım

Model dijital, akıcı ve ergonomik bir iç mekana sahip. Tasarımı ve işlevi düşünülen her parça bir araya getirilir. Seyahat grafikleri, bunu mümkün kılmak için üç kontak grubuna ayrılmış yeni bir kontrol arayüzü kullanılarak görüntülenir. Saat ustaları tarafından tasarlanan Clous de Paris döşemesi ve gizli DS Air menfezleri dikkat çekiyor. Bu, orta konsol tasarımının akıcı ve dengeli bir görünüme sahip olmasını sağlar.

DS 4’ün iç kısmı birbirine bağlı iki alandan oluşur: konfor bölgesi ve çok yönlü bölge. Algılamayı etkinleştirmek için tasarlanmış iki boyutlu bir pencere yönetim programı. Malzemeleri arasında farklı türlerde deri ve Alcantara, yeni döşeme teknikleri kullanan DS 4’ün iç tasarımı, güzellik ve teknolojiyi bir araya getiriyor.

İç mekandaki bütünlük duygusu, elde edilen ortam aydınlatması ile vurgulanmıştır. Bu sayede tarafları öne çıkarmak ve istikrarın oluşmasına yardımcı olmak amaçlanmaktadır.

Araba

Daha önce BlueHDi 130 motor seçeneği ile Trocadero modeliyle Türkiye’ye giriş yapan DS 4 modeli, tam 8 ileri şanzımanla satışa sunuluyor. 130 beygir gücü ve 300 Nm torka sahip motoruyla DS 4, 0’dan 100 kilometreye hızlanmasını sadece 10,3 saniyede tamamlayabiliyor. 203 km/s hıza sahip olan modelin en ilginç özelliklerinden biri de yakıt kullanımı. Güneşin önde olduğu DS 4, 100 kilometrede 3,8 litre yakıt karışımı ile hizmet veriyor.

Güvenlik

DS 4 Trocadero BlueHDi 130, sürücü ve yolcular için büyük konfor sağlayan standart donanım listesinin yanı sıra yüksek kaliteli güvenlik donanımları ile dikkat çekiyor. Multimedya Ekranlı 10″ Müzik ve Eğlence Sistemi, Navigasyon, Kablosuz Ayna Ekranı (Apple CarPlay, Android Auto), Arka Görüş Kamerası, İki Bölgeli Otomatik Klima, Otomatik Anahtarsız Giriş ve Çalıştırma Sistemi, Dört USB Bağlantısı, DS Air Sistemi Gizli Kargo, Gizli Kapı Kolları, DS Smart Touch dokunmatik kontrol ekranı, sekiz çeşit PolyAmbient Ortam Aydınlatması, Elektrikli Bagaj Kapağı, Açılır Cam Tavan, 19″ Firenze Hafif Alaşımlı Jantlar, Aktif Güvenlik Freni, Aktif Şeritte Kalma Asistanı, Hız Sabitleme ve Seyir Kontrolü gibi özellikler Limiter en önemlilerinden biridir.

>

Kaynak: Carmedya.com / Araçlar

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın