https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Döviz cinsinden çek ve senetler için paranın değerini düşürmeli miyiz? - Özgün Fikirler
Anasayfa » Haber » Döviz cinsinden çek ve senetler için paranın değerini düşürmeli miyiz?

Döviz cinsinden çek ve senetler için paranın değerini düşürmeli miyiz?

Önümüzdeki aya ve gelecek yıllara ait çek ve senetlerimiz var.
2020 ve 2021 vadeli müşterilerden gelen dövizli çek ve faturalar için döviz fişi girip kar zarar hesaplamalı mıyım?

Döviz kurunun tespit edilebilmesi için dönem sonunda (geçici vergi dönemi) yabancı para çeklerinin yapılması gerekmektedir.

İşletme defterinden bilançoya geçerken değerlendireceğimiz işletmenin toplam gelirini, genç girişimci hariç olsun ya da olmasın, değerlendirmeli miyiz?

İndirim dikkate alınmaz.


Kaynak: ISMMMO
Yasal uyarı: Bu içerikte yer alan bilgiler, resimler, tablolar, açıklama, yorum, analizler ve içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Bir kişi veya kuruluşa özel profesyonel bilgi veya tavsiye sağlama amacı taşımaz. Tema olarak benzer olsa da her eser kendi koşullarından dolayı farklı tavırlar sergileyebilir. Bu nedenle, bu makalede belirtilen içerikten yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar vermeden önce bir uzmana danışmanız yararınıza olacaktır. Bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer her türlü içeriğin özel veya resmi makamlarca kullanılması sonucunda doğabilecek zarar ve ziyandan Muhasebe Haberler veya ilişkili kişi veya kurumlar sorumlu değildir. , gerçek veya tüzel kişi, kurum ve kuruluşlar.


Kaynak: İŞKUR Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.

Diğer gönderilerimize göz at

Yorum yapın