medyauzmani.com
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sözleri uluslararası basında yer aldı: Erdoğan Yunanlıları terletiyor – Özgün Fikirler

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sözleri uluslararası basında yer aldı: Erdoğan Yunanlıları terletiyor

Fransız Liberation gazetesi “Erdoğan Rumları terletiyor” manşetiyle okuyucularına sunduğunda, Rus medyası Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “En kötü barış savaştan iyidir” sözlerini paylaştı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Avrupa Siyasi Topluluğu toplantısına katıldığı Prag’da yaptığı konuşma, uluslararası konularda da büyük yankı uyandırdı. Bir Fransız gazetesi, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmasını “Erdoğan Rumları terletiyor” başlığıyla yayınladı.

“YUNANLARI ERDOĞAN YAPAR”

Fransız Liberation gazetesi, “Erdoğan Rumları terletiyor” manşetinde yer aldı.

“KADIN ÇALIŞIYOR, KABUL ETMİYORUZ”

Le figaro gazetesi ve BFM.TV kanalı, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “Kadınlar hemfikir, biz katılmıyoruz” manşetini sundu.

BFM.TV, 2018 yılında Paris’te Cumhurbaşkanı Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan’ın Fransa Cumhurbaşkanı Macron ve eşi Brigitte Macron ile bir fotoğrafını paylaşmıştı. Le Figaro gazetesi, Erdoğan ile Fransız mevkidaşı arasındaki samimi görüşme sırasında çekilmiş bir fotoğrafa sahip oldu.

“MAKRON, TÜRK DEVLETLERİNİ DOSTU YAPIYORSUNUZ”

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Fransız mevkidaşına “Macron, seni Türk Devletleri Teşkilatı’na götürelim” dediği söyleniyor.

Daha önceki uluslararası konferanslarda da liderlerin eşlerinin yakın ilişkiler içinde olduğu hatırlatıldı. Bu nedenle Erdoğan, “Kadınlar katılıyor ama biz sizinle anlaşamıyoruz” dedi.

ERDOĞAN’IN ALMAN BASININDAKİ KONUŞMASI

Alman basınında der Spiegel, Erdoğan’ın Yunanistan, İsveç ve Finlandiya ile ilişkilere ilişkin yorumlarını yazdı. Belçika devlet televizyonu RTBF, Erdoğan’ın Macron, Pashinyan ve Aliyev ile yaptığı görüşmenin fotoğrafını paylaştı. Amerikalı gazeteci Bloomberg, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Yunanistan’da yaptığı konuşmada, Türkiye’nin her şeyi yapabileceği uyarılarına kulak vermesi gerektiğini aktardı.

“İYİ BİR BARIŞ SAVAŞTAN DAHA İYİDİR”

Rus gazeteciler, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “En kötü barış savaştan iyidir” ifadesini paylaştı. İzvestiya gazetesi, Erdoğan’ın Rus gübre ve tarım ürünlerinin ihracatının uluslararası pazarlara, özellikle de yardıma ihtiyacı olan ülkelere verilmesi gerektiği yaklaşımına vurgu yaptı.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın