medyauzmani.com
Çoraptan kardan adam nasıl yapılır? – Özgün Fikirler

Çoraptan kardan adam nasıl yapılır?

Kardan adam yapmayı kim sevmez ki? Kışın sembolik karakterlerinden biri olan kardan adam, yaşlı genç herkesin en masum yanıdır. Bu mutluluğu evde eski çoraplarla yaşamak mümkün mü? Aslında evet… Yılbaşı yaklaşırken eski çoraplarınızın tadını çıkarabilirsiniz. Çoraptan kardan adam yapmanın sırlarını öğrenerek dekoratif bir obje elde edebilirsiniz.

Çocuklarınız, arkadaşlarınız ve tüm sevdiklerinizle eğlenceli bir akşama hazır olun. Bu basit kardan adam etkinliği, eğlenmenin altın anahtarıdır. Üstelik her yerde bulunabilen malzemelerle de yapabilirsiniz. Şehrinizde henüz kar yağmadıysa endişelenmeyin. Aşağıdaki adımları takip ederek kar çorabı yapabilirsiniz!

Dersler

  • beyaz ve renkli çoraplar
  • makas
  • buton
  • bakır veya fiber
  • Zamk
  • bir paket lastik
  • iğne
  • sicim

çocuk etkinliği

Kar çorabı yapım aşamaları

1. Öncelikle yapacağınız beyaz çorabı topuk kısmının altından dikkatlice kesin. Topuk kısmını iplik yardımıyla tutturun.

2. Bir sonraki adımda çoraplarınızı lif veya pirinçle doldurun. Eğer yoksa kum, pamuk veya yün de kullanabilirsiniz. Çorabın ağzını bir lastik bant veya iplikle bağlayın.

Çoraptan kardan adam nasıl yapılır?

3. Buradan, hayal gücünüzü serbest bırakın. Rengarenk çoraplardan keseceğiniz atkıyı kardan adamın boynuna atkı gibi sarın.

4. Çorabın ucundan kendi kardan adam şapkanızı yapın.

5. Düğmeleri kardan adamın karnına yapıştırın.

6. İğneler kullanarak gözleri ve burnu için de düğmeler dikin. Düğmeleri bir iğne ile de sabitleyebilirsiniz. Ya da renkli ipler ve dikiş iğneleri yardımıyla kardan adamın gözlerini ve ağzını ortaya çıkarabilirsiniz.

İşte, bitti!

kar yapmak

Kardan adamınızı evinizde veya ofisinizde dekoratif bir obje olarak kullanabilirsiniz. Çocuklarınızın odasına sevimli bir figür olarak koyabilirsiniz. Çoraptan kardan adam yaparak elde ettiğiniz bu güzel ürünü sevdiklerinize hediye edebilirsiniz.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın