medyauzmani.com
Çocukların İzlemesi Gereken Filmler – Ferishtah.com – Özgün Fikirler

Çocukların İzlemesi Gereken Filmler – Ferishtah.com

Filmler hayatımızda önemli bir yer kaplar. bana göreÇocuklar için eğitici filmler Çocukların gelişimine katkı sağlar. tamam 13 yaşından önce izlenmesi gereken filmler Ne? Buyrun Çocukların izlemesi gereken filmleri seçtik. Gelin birlikte öğrenelim…

Çocukların izlemesi gereken filmler

1. Aslan Kral

Bir süredir favori… 1994 yılında piyasaya çıktığında tüm dünyayı etkisi altına aldı. Çocuklar ve yetişkinler tarafından da sevildi. Film, genç Simba’nın kaçışını ve evine dönüşünü konu alıyor ve çocuklara hayatı tüm detaylarıyla anlatıyor. Sorunlarla yüzleşmenin ve doğru şey için çabalamanın değerini vurgular.

2. Karate Çocuğu

Çocuklara vermek istediğimiz en büyük mesaj nedir? Hangi koşullarda olurlarsa olsunlar güçlü olun! 1994 yılında vizyona giren bu film çocuklara dilediğimiz mesajı ileten eğitici çocuk filmleri arasında yer almaktadır. Karakterimiz Daniel’in başka bir yere taşınması ve oradaki zorbalara karşı durmasıyla ilgili film gerçekten çok özel…

3. Kırmızı balon

1956 yapımı kısa film, En İyi Orijinal Senaryo Akademi Ödülü’nü kazandı. Kısa film dışındaki kategorilerde Oscar kazanan tek kısa film olduğunu biliyor muydunuz? Pascal yolda yürürken bir yere sıkışmış kırmızı bir balon görür ve olaylar gelişir. Kendisiyle bu balon arasında gelişen dostluk filmin konusunu oluşturmaktadır. Her çocuğun kalbinde çok değerli bir yer tutacak bu film, 13 yaşından önce izlenmesi gereken filmler listenize eklenmeli.

4. Evde yalnız

Yılbaşı gecesinin olmazsa olmazı! Arzuları sonucu ailesinden ayrılan Kevin’in hikayesi oldukça eğlencelidir. Film çocuklara aile kurmanın değerini neşeli bir şekilde anlatıyor. Ayrıca onlara düşündüklerinden daha becerikli ve güçlü olduklarını hatırlatır.

5. Şehir ışıkları

Charlie Chaplin’in en iyi filmlerinden biri. Aslında yargıçlar onun birçok filmini tavsiye ediyor. neden diye soruyorsun Çünkü çocuklar büyüdükçe siyah beyaz filmlerle aralarında bir mesafe oluşur. Çocukların bu kült filmleri kirli mizahla tanışmadan önce izlemeleri önemlidir. Charlie’nin kör bir çiçekçi kızla hayatını anlatan film, aşk ve insanlık eğitimini konu alıyor.

6. Güzel ve Çirkin

Çocuk dostu filmler arasında yer alan bu 1992 Disney filminin gerçekten özel bir mesajı var. Bir klasik olmayı başaran film, çocuklara farklılıkların çok değerli olduğunu anlatıyor. Eşsiz müzik ve illüstrasyonlarla dolu film, aşkın her şeyi aşan bir güç olduğunu gösteriyor.

Çocuklarınızla film izlemenin yanı sıra birlikte yapabileceğiniz eğlenceli aktivitelerimize de göz atmayı unutmayın. Çocuk Aktiviteleri

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın