medyauzmani.com
Çocuğunuzla kaliteli zaman geçirmek artık çok kolay – Özgün Fikirler

Çocuğunuzla kaliteli zaman geçirmek artık çok kolay

Merhaba anneler! Neredeyse yarıyıl tatilinin ortasındayız. Çalışan bir anne olarak bu tatil için fazla plan yapamadım. Amacım 8 yaşındaki çocuğumla tatilde normalde yaptığımızdan biraz daha fazla kitap okumak, deniz kenarında veya parkta yürüyüş yapmak, birlikte oynamak, sohbet etmek, gülmek, eğlenmek ve kısacası iyi vakit geçirmekti. mümkün olduğunca zaman. Tatilin neredeyse yarısını bitirdiğimiz için mevcut durumumuz şu şekilde:

  • Gün içinde daha düzenli ve sağlıklı beslenin
  • Arkadaşlarla konuş, iyi vakit geçir
  • Uzun süredir ilgi bekleyen oyuncu kalpleri sandıklarına çekildi.
  • Anne ve oğul arasında 3-5 dakika olmasına rağmen konuşmalar yapıldı.
  • 14 yaşındaki ağabeyi ile vakit geçirirken, küçük tartışmalara rağmen eğlenceli maçlar oynandı.
  • Parkta ve deniz kenarında yürüyüş

Bunlar tablonun olumlu ve güzel yönleri. Ama bir dezavantajı da var maalesef… Okul tatildeyken çok fırsat ve enerji bulamadığı için bilgisayarla ya da telefonla istediği zamanı geçiremeyen oğlum daha fazla zaman geçirmeye başladı. Tatil döneminde bilgisayarında genellikle olduğundan daha fazla. Kusura bakmayın telefonla bile tuvalete gitmeye başladığını fark ettiğimde bilgisayarlara, tabletlere ve telefonlara sınır koymanın zamanının geldiğini biliyordum.

“Yeter artık kapat şu bilgisayarı” ya da “Telefonu kapat” gibi bağırışları bizzat yaşamış bir anne olarak ilk önce oğluma kısa bir tatilin o kadar çok vakit geçirmek anlamına gelmediğini söyledim. Bilgisayarda istediği gibi, normalde bilgisayarda geçirilen sürede biraz esneklik elde edebilirim ama bu konuda tamamen özgür olmadığınızı hatırlatırım. Tabii ki, aynı durumda olan anneler, genellikle kurallar hakkında konuşmanın ve bunları kendi kendine iletmenin işe yaramayacağını bilir. Bu nedenle çocuğumun iyi vakit geçirmesine, bilgisayar ve telefondan uzaklaşmasına yardımcı olacak kadar eğlenceli bir deneyim. Çocuk aktiviteleri Fikir üretmem gerektiğini hatırladım.

Küçük çabalarla büyük sonuçlar

Hemen söyleyeyim, her zaman olduğu gibi, küçük çabalarımın bile büyük sonuçlar verdiğini gördüm. Birçok annenin çocuklarını bilgisayarlardan ve telefonlardan uzak tutmakta büyük zorluklar yaşadığını biliyorum. Ama en azından bu süreyi olabildiğince kısaltmaya çalışmaktan asla vazgeçmemeli ve çocuklarımıza bilgisayarsız, telefonsuz güzel ve kaliteli zaman geçirebileceklerini hissettirmeye çalışmalıyız diye düşünüyorum.

kaliteli zaman

Bu yazımda benim gibi düşünen ama ne yaparsa yapsın çocuklarını bilgisayardan nasıl uzak tutacağını bilmeyen ya da ekonomik nedenlerle eğlence ortamı oluşturamayacaklarını düşünen annelere ilham vermek istedim. zorluk. . Çocuklarımızın teknoloji bağımlısı olmaması için gerekli önlemleri almak belki de sandığımızdan daha kolay. Belki de basit bir adım bile bize o kadar basit geliyor ki, çocuğunuzla yapacağınız çok basit bir çocuk etkinliği bile olumlu sonuçlar getirecektir. Yeter ki, ne kadar basit olursa olsun, attığımız olumlu adımların faydalarına inandığımız ve olumlu yöntemlerle çocuklarımızı güzel vakit geçirmeleri için yönlendirmekten vazgeçmediğimiz sürece.

Çocuklarla eğlenceli zaman

Çocuğunuzla kaliteli zaman geçirmek için fazla çaba gerektirmez

Şimdi gelelim oğlumla gerçekleştirdiğimiz basit bir çocuk etkinliği projesine… Oğlumla bahçede yaptığımız yürüyüşte, en güzel külahları önce kimin bulacağını test ettik. Beş koni toplayacaktık. En düzgün ve en büyük konileri bulan kişi yarışmayı kazanacaktır. Bulduğumuz kozalakları toplayıp eşimin ve büyük oğlumun oylarıyla birinci ve ikinci sıraya koyduk. Bu külahlar oğlumun kitaplığında durmaya değer. Son adım, konileri suluboya ile boyamak. Önce bir kat, sonra kuruduktan sonra başka bir kat. Renkli yapmasını önerdim ama o mavi istedi ve mutlu bir şekilde boyadı. “Mavi en güzel renktir, gökyüzü ve deniz mavi olmasaydı dünyamız güzel olmazdı.” dedi. Sanki onay bekliyormuşum gibi gözlerimin içine baktı, ona gülümsedim ve kendi kendime “Mavi bir geleceğim var” dedim.

Bebekle eğlenmek

Tüm çocuklarımıza mutlu ve sağlıklı bir gelecek diliyoruz…

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın