https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Çiğköfte Satışında KDV İndirimi Geçerli mi? - Özgün Fikirler
Anasayfa » Haber » Çiğköfte Satışında KDV İndirimi Geçerli mi?

Çiğköfte Satışında KDV İndirimi Geçerli mi?

Yeni yasaya göre çiğ köfte satışında KDV oranı %1’e indirildi mi?

KDV indirimi için yeni bir yasa yoktur. KDV oranlarının değiştirilmesine yönelik Cumhurbaşkanlığı Kararı yayımlandı. Karara göre, aşağıda belirtilen yerlerde çiğ köfte satılması halinde %1 oranında katma değer vergisi uygulanacak.

“İkinci Katma Değer Vergisine Ekli Liste”nin “B) Diğer Mal ve Hizmetler” bölümünün 24. satırı Yiyecek ve İçecek Hizmetleri: Kahve Dükkanı, Kır Kahvesi, Çay Bahçesi, Kahve Dükkanı, Kahve Dükkanı, Kafeterya, Pastane, Ayakta Yemek Yerler, Paketli Gıda Satışı veya başka yollarla yemek hizmeti verilen yerlerde verilen hizmetler, lokantalar, alkollü lokantalar, kebapçılar ve benzeri yerler (bu yerlerde verilen hizmetlerin alkollü içkiler için verilen kısmı hariç).


Kaynak: ISMMMO
Yasal uyarı: Bu içerikte yer alan bilgiler, resimler, tablolar, açıklama, yorum, analizler ve içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Bir kişi veya kuruluşa özel profesyonel bilgi veya tavsiye sağlama amacı taşımaz. Tema olarak benzer olsa da her eser kendi koşullarından dolayı farklı tavırlar sergileyebilir. Bu nedenle, bu makalede belirtilen içerikten yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar vermeden önce bir uzmana danışmanız yararınıza olacaktır. Bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer her türlü içeriğin özel veya resmi makamlarca kullanılması sonucunda doğabilecek zarar ve ziyandan Muhasebe Haberler veya ilişkili kişi veya kurumlar sorumlu değildir. , gerçek veya tüzel kişi, kurum ve kuruluşlar.


Kaynak: İŞKUR Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.

Diğer gönderilerimize göz at

Yorum yapın