medyauzmani.com
CHP’li Belediye Başkanı Fatih Gürbüz 6 yıl 9 ay hapisle aranıyor – Özgün Fikirler

CHP’li Belediye Başkanı Fatih Gürbüz 6 yıl 9 ay hapisle aranıyor

Avukat, Foça Belediye Başkanı Fatih Gürbüz’ün 59 sanıkla birlikte yargılandığı davada, istenen kararları açıkladı.

Binali Camgöz liderliğindeki suç örgütüne açılan dava ile Foça Belediye Başkanı Fatih Gürbüz’ün ‘silahla kasten yaralama’ dosyası birleştirilerek 60 sanığın yargılanmasına başlandı.
Gözaltına alınanlar, İzmir 9. Ağır Ceza Mahkemesi’nde Sesli ve Görüntülü Bilgi Sistemi (SEGBİS) ile yapılan toplantıya katıldı. Sanık ve tarafların avukatları salonda hazır bulunurken, Foça Belediye Başkanı Gürbüz duruşmaya katılmadı.

CENNET LİSTESİNDE DEĞİL

Mahkemede hazırlanan sanıkların esasına ilişkin mütalaasını veren Cumhuriyet savcısı, sanıklardan biri olan Foça Belediye Başkanı Fatih Gürbüz hakkında konuştu. ‘vücuttaki kemiklerin kırılmasına neden olabilecek bir aletle kasten yaralama’ suçundan 1 yıl 6 yıl 9 ay hapis cezasına çarptırıldı. Diğer 59 sanıktan savcılar, ‘suç işlemek maksadıyla kurulmuş bir örgüte üye olmak’, ‘kasten yaralamaya teşebbüs’, ‘kasten öldürmeye teşebbüs’, ‘mala zarar vermek’, ‘kanuna aykırı davranmak’ suçlarından tutuklandı. silah, bıçak ve diğer şeyler için, ‘silahla soyguna teşebbüs’ gibi suçlardan hapis cezaları O sordu.

Mahkeme, sanıklara savunmalarını hazırlamaları için süre vermesine rağmen yurt dışında tutuklanan Binali Camgöz’ün tahliyesini beklemeye karar vererek davayı erteledi.

kaynak: IHA

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın