medyauzmani.com
CHP’den Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ‘başörtüsü’ne ilk tepki! – Özgün Fikirler

CHP’den Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ‘başörtüsü’ne ilk tepki!

En iyi haberler… AK Parti’nin mitingine katılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun başkanının görevden alınmasının ardından üç bölge kanunu çıkarılması önerisi üzerine şunları söyledi: “Bu konuyu kendisi getirdiğinden beri. O halde başka bir teklifle cevap verelim. Eğer dürüstse, gençlerimizin en hassas olduğu özgürlük alanlarından biri olan bu konuyu başlatan buysa, cevap verelim yasalar değil, Anayasa düzeyinde. Dolayısıyla CHP’nin en utanç verici yönlerinden birini ortadan kaldırmak için bir fırsat sunacağız. burada tavsiye veriyorum; Başta Adalet Bakanı olmak üzere arkadaşlarımız çalışmalarını hazırlayıp getirdiler, gerisi CHP Genel Başkanı’na kalmış. kelimeleri kullandı.

ERDOĞAN’DAN SONRA CHP’DEKİ PARÇALARDA

Erdoğan’ın başörtüsü yasasının çıkarılması çağrısına CHP adına ilk yanıt Grup Başkan Yardımcısı Özgür Özel oldu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmasının hemen ardından paylaşımını Twitter hesabından paylaşan Özel, “Meclis’e sunduğumuz yasa tasarısı AK Parti’nin kafasını karıştırdı. Onlara yardım etmemek için anayasayı değiştirmeyi düşünüyorlar, başka değişikliklere fırsat arıyorlar. Her gün kanunu çiğneyen bir fikirle anayasayı değiştiremeyiz. . Yeni Anayasa, yeni Meclis’in eseri olacak!” kelimeleri kullandı.

CHP’NİN ‘HAYIR’ CEVABINA ERDOĞAN’IN EYLEMİ: OLDU!

Grup toplantısının ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan Erdoğan’a, Özgür Özel’in yanıtı soruldu. Erdoğan, “Olması gereken buydu. Dürüst değiller” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Yasak kanunun gerektirdiği gibi kanun çıkarmaya gerek yok. Zaten kanunun güvencesi altında. Adalet ve Anayasa diyelim. Bu hürriyet ve hürriyet sistemi içinde…
Şu anda bu ülkenin tüm kurumlarını devralacak olan Adalet ve Anayasa Konseyi’ne üye alıyorum. Önerimizi Meclis’e getireceğiz. Ne yapacak? yardımcı olmayacak”
kelimeleri kullandı.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın