medyauzmani.com
CD’den Yapılan Balık – CD Etkinlikleri – Özgün Fikirler

CD’den Yapılan Balık – CD Etkinlikleri

Çocuklarla aktivite yapmak çocuğun gelişimine katkı sağlarken, ebeveynler için de eğlenceli bir şölen görevi görür. Onlarla geçirdiğiniz her an, huzurlu duyguların kapılarını aralıyor. Öte yandan CD etkinlikleri, evinizde kullanılmayan eşyalarla dekorasyon tasarlamanın mükemmel bir yoludur… CD’den balık yapmak çok eğlenceli bir aktivitedir. Bu sevimli balıklarla çocuğunuzun odasını veya balkonunu renklendirebilirsiniz. Dilerseniz bu eğlenceli aktiviteden çocuğunuzun ödevlerini yapması için faydalanmanız da mümkün.

Her şey dijital ve artık evinizde CD yok mu? Üzülmeye gerek yok. Boş CD’leri kırtasiye ve Japon pazarları gibi CD mağazalarından satın alabilirsiniz. Çalışmanızı bitirdikten sonra fon kağıdına yapıştırıp dekoratif bir ürün haline getirebilirsiniz. Farklı bir tasarım yaratmak istiyorsanız keçe kumaş kullanmak da iyi bir fikir olabilir.

Çocuklarınızla eğlenceli bir hafta sonu geçirmek için CD’den balıkların gizemli dünyasına dalmaya hazır mısınız? O halde CD’den balık yapma etkinliğimize başlayalım!

Dersler

  • CD
  • cd kalemi
  • el işi kağıtları
  • makas
  • Zamk
  • renkli çizgi film

CD’den balık yapmak

İlk adımda, CD kalemini kullanın ve CD’ye balık pulu görünümü vermek için desenler çizin. Dilerseniz bu noktada kalemlerin yerine renkli sim de kullanabilirsiniz. Parlak yapışkanlık size çok parlak bir görünüm verir.

Kartondan balığın solungaçları, kuyruğu ve ağzı şeklinde kesin. Kesme işlemini doğru bir şekilde bitirmek için şekli kesmeden önce kartonun üzerine çizebilirsiniz. Bu parçaları CD’nin mat tarafına bantlamanız gerekecek.

CD geri dönüşümü

Balığın yüzgecini yapmak için kraft kağıdını akordeon şeklinde katlayın.

okul öncesi el sanatları

İstenilen uzunlukta (ortada olabilir) parçayı alın ve kesin. Bu adım, balığınızın yüzgeçlerini oluşturmanıza olanak sağlayacaktır.

okul öncesi etkinlikler

Kestiğiniz kraft kağıdını CD’nin ortasındaki deliğe yapıştırın.

cd'den balık yapmak

Daha dekoratif bir görünüm için yosunu kraft kağıdı ile kesebilirsiniz.

cd'den balık yapmak

Bu kolay!

Çocuklar geleceğe gönderdiğimiz en değerli mesajlardır… Onlarla vakit geçirmek de bir o kadar önemlidir. CD etkinlikleri ve CD’lerden balık yapımı sayesinde çocuklarınızın el işlerini eğlenceli anılara dönüştürebilirsiniz. CD’deki balık çalışmalarını evinizde veya dışarıda eğlenceli birer parça olarak kullanmak harika olur.

iyi günler!

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın