https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Çalışanlara sağlayacağımız hesap özetlerinde hangi tanımlar yer almalıdır? - Özgün Fikirler
Anasayfa » Haber » Çalışanlara sağlayacağımız hesap özetlerinde hangi tanımlar yer almalıdır?

Çalışanlara sağlayacağımız hesap özetlerinde hangi tanımlar yer almalıdır?

Çalışma günleri, ücretli izin, ücretsiz izin, rapor, ulusal bayramlar ve resmi tatillerde hafta sonları gibi işler yürütüldükçe şirketimiz için hesaplama pusulasını ben düzenleyeceğim;

Normal kazanç bölümü için normal günler

Hafta içi izinli gün sayısı

Milli bayram gün sayısı

resmi tatil sayısı

ücretli tatil günleri

Ücretsiz izin gün sayısı

Rapor – dinlenme günleri

Fazla Mesai Kazançları Bölümü – 1 (%50)

Hafta içi fazla mesai – 2 (%150)

Tatilde haftalık fazla mesai – 3 (%25)

Fazla mesai fazla mesai – 4 (%100)

Ulusal tatilleri ve resmi tatilleri inceleyin

Tanımları yukarıdaki gibi yapmam yeterli mi?

İşveren, işyerinde veya bankaya yapılan ödemelerde işçiye ücret hesabını gösteren imzalı bir pusula vermek veya işyerine özgü bir işaret taşımak zorundadır.

Bu notta, ödeme günü ve ait olduğu süre, fazla mesai, hafta sonu, tatil, resmi tatil ücreti gibi esas ücrete yapılan her türlü ilaveler ile vergi, sigorta primi gibi her türlü kesintilerin tutarı, avans kesintileri, nafaka ve icra ayrı ayrı gösterilir.


Kaynak: ISMMMO
Yasal uyarı: Bu içerikte yer alan bilgiler, resimler, tablolar, açıklama, yorum, analizler ve içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Bir kişi veya kuruluşa özel profesyonel bilgi veya tavsiye sağlama amacı taşımaz. Tema olarak benzer olsa da her eser kendi koşullarından dolayı farklı tavırlar sergileyebilir. Bu nedenle, bu makalede belirtilen içerikten yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar vermeden önce bir uzmana danışmanız yararınıza olacaktır. Bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer her türlü içeriğin özel veya resmi makamlarca kullanılması sonucunda doğabilecek zarar ve ziyandan Muhasebe Haberler veya ilişkili kişi veya kurumlar sorumlu değildir. , gerçek veya tüzel kişi, kurum ve kuruluşlar.


benzer içerikler

Çalışanlara hesap fişi verilmeli mi?

Bordro hesap fişi nedir?

Vergi mükellefi olmayan bir kişiden alınan araç için gider pusulası üzerinden indirim yapılır mı?

Kaynak: İŞKUR Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.

Diğer gönderilerimize göz at

Yorum yapın