medyauzmani.com
Brezilyalı Şirketlerin Kağıtlarında Bitcoin ve Bu Altcoinler Var! – Özgün Fikirler

Brezilyalı Şirketlerin Kağıtlarında Bitcoin ve Bu Altcoinler Var!

Brezilya vergi dairesi Ağustos ayı tercihlerini açıkladı. Rapor, 12.000’den fazla şirketin şimdiye kadar kaydedilen en büyük kripto para birimi olan Bitcoin ve altcoinlere sahip olduğunu ortaya koydu. İşte daha fazlası…

Brezilya’da Bitcoin ve altcoinlerin yaygınlığı

Brezilya’daki kripto para birimi şirketlerinin sayısı, Ağustos ayı itibarıyla yeni rekor seviyelere ulaştı. Bu yükselişin arkasında kripto para birimlerine artan güven ve yükselen enflasyon var. Basında çıkan haberlere göre, ülkenin vergi dairesi, Brezilya Federal Geliri olarak da bilinen Receita Federal do Brasil (RFB), Ağustos 2022’de belgelerinde kripto beyan eden 12.053 kuruluşu kaydetti.

Bu rakam, Temmuz ayında 11.360 şirketten yüzde 6,1’lik bir artışı gösteriyor. Aynı zamanda bugüne kadarki en yüksek şirket kaydı ve kripto varlık sayısıydı. RFB, Bitcoin’in kurumlar tarafından tutulan en popüler kripto para birimi olduğunu bildirdi. Stablecoin Tether’in de aynı şeyi yaptığını kaydetti. Ancak kripto sahibi Brezilyalı yatırımcı sayısı Ağustos ayında bir önceki aya göre 1,3 milyona geriledi.

Tüm duyuruların fiyatı da muhtemelen kripto piyasaları nedeniyle biraz düştü. Ağustos ayında toplam 2,1 milyar dolar görüldü. Bu rakam Temmuz ayında 3.4 milyar dolardan düştü. ABD dolarına sabitlenmiş bir stabilcoin olan USDT, işlemde en yüksek değere sahipti. Ağustos ayında yaklaşık 80.000 işlemde 1.42 milyar dolar taşındı. İşlem başına yaklaşık 17.500 dolara eşitti.

BTC işlem hacmi açısından ilk sırada yer alıyor

BTC, yaklaşık 270 milyon dolarlık satışla ikinci sırada yer alırken, işlem sayısı açısından ilk sırada yer aldı. Bu metrikte 2,1 milyonu aştı ve 130 doların rekor düşük seviyesinden satıldı. Stabilcoin USD Coin’in Temmuz’dan Ağustos’a kadar üçüncü sıradan beşinci sıraya düştüğü kaydedildi. USDC, Ethereum ve Brezilya Reali BRZ madeni parası ile değiştirildi. Bitstamp’ın Eylül ayındaki “Crypto Pulse” raporuna göre, Brezilya’nın kripto para birimine olan güveni yüksek kalıyor. İnsanların %77’si kripto varlıklarına güvendiklerini söylüyor.

Ülkedeki birçok finans şirketi, Ağustos ayında kripto değişim hizmetleri ve ödeme uygulaması PicPay dahil olmak üzere XP Inc Inc ile ortaklık kurdu. Böylece kripto para birimi hizmetleri sunmaya başladı. kriptokoin.com Dediğimiz gibi kripto borsası Binance de ülkedeki operasyonlarını güçlendirdi. Mart ayından bu yana ekibindeki çalışan sayısını ikiye katladı. 4 Ekim’de iki yeni ofis açtı. Brezilya’da enflasyon Nisan’da %12,1 ile 26 yılın en yüksek seviyesine ulaştı.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın