https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Brexit ile ilgili gümrük kontrolleri Nisan ve Temmuz aylarında başlayacak İngiliz işletmeleri endişeli - Özgün Fikirler
Anasayfa » Haber » Brexit ile ilgili gümrük kontrolleri Nisan ve Temmuz aylarında başlayacak İngiliz işletmeleri endişeli

Brexit ile ilgili gümrük kontrolleri Nisan ve Temmuz aylarında başlayacak İngiliz işletmeleri endişeli

AB, Brexit sonrası gümrük kontrollerini hemen uygulamaya başlarken, İngiliz hükümeti, belirli ithalat prosedürlerinin uygulanmasını üç ila altı ay erteleyerek kademeli bir geçiş sürecini tercih etti. bu konuda basına yansıyan haberlerde; İngiliz hükümeti, Nisan ve Temmuz aylarında Avrupa Birliği’nden yapılan ithalatlar için yeni ve uzun bir kontrol listesi uygulamaya koyma hazırlıklarına devam ediyor, ancak İngiliz işletmeleri artan bürokrasi konusunda temkinli.

The Guardian’daki haberde atıfta bulunulan uluslararası denetim firması KPMG tarafından yapılan araştırmada, tacirlerin karşılaşacağı en büyük sorunlardan bazılarının henüz başlamadığı bildirildi; İthalatçıların, İngiliz gümrüğünün yeni kontrollere hazır olmadığından ve giriş noktalarındaki tıkanıklığın baharda meyve ve sebze kıtlığına yol açacağından korktuğu bildiriliyor.

İngiltere hükümeti gümrük kontrollerini Ocak, Nisan ve Temmuz aylarında kademeli olarak uygulayacağını duyurdu. Böylece ;

Birinci aşamada alkol, tütün, canlı hayvanlar ve yüksek riskli bitkiler gibi kontrollü mallara tam gümrük kontrolleri ve tarifeleri uygulanırken; Giyimden elektroniğe kadar “sıradan” eşya ithalatçılarının altı ay içinde gümrük beyannamelerini doldurmalarını ve varsa gümrük vergilerini ödemelerini sağlar.

nisan ayında sağlık kontrolleri ve balık ürünleri ve midye gibi canlı çift kabuklu yumuşakçalar dahil olmak üzere yetkililer tarafından gerekli görülen ithalatın ilk bildirimi; Et, evcil hayvan yemi, bal, süt ürünleri veya yumurta gibi hayvansal kökenli tüm ürünleri, bitkileri ve bitkisel ürünleri kontrol edecek şekilde genişletilecektir. Sıhhi ve bitki sağlığı kontrolleri (SPS) olarak bilinen bu kontroller, ithalat formları ve veterinerler tarafından imzalanmış sağlık sertifikaları dahil olmak üzere Birleşik Krallık’a gelen her gönderi için gerekli belgelerin sunulmasını içerir.

Temmuz ayında Birleşik Krallık’a giren tüm mallar için gümrük beyannamesi istenecek. Daha önce mal taşıyan firmaların daha sonra form gönderme uygulaması sona erecekti.

Tıbbi cihazlar gibi ürünler için sertifikasyon ve düzenlemeleri etkileyen değişiklikler için Ocak 2022’ye ve 2023 başına kadar daha uzun bir geçiş dönemi bekleniyor.


Kaynak: TC Ticaret Bakanlığı
Yasal uyarı: Bu içerikte yer alan bilgiler, resimler, tablolar, açıklama, yorum, analizler ve içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Bir kişi veya kuruluşa özel profesyonel bilgi veya tavsiye sağlama amacı taşımaz. Tema olarak benzer olsa da her eser kendi koşullarından dolayı farklı tavırlar sergileyebilir. Bu nedenle, bu makalede belirtilen içerikten yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar vermeden önce bir uzmana danışmanız yararınıza olacaktır. Bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer her türlü içeriğin özel veya resmi makamlarca kullanılması sonucunda doğabilecek zarar ve ziyandan Muhasebe Haberler veya ilişkili kişi veya kurumlar sorumlu değildir. , gerçek veya tüzel kişi, kurum ve kuruluşlar.


Kaynak: İŞKUR Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.

Diğer gönderilerimize göz at

Yorum yapın