medyauzmani.com
Borsa günü yükselişle tamamladı. – Özgün Fikirler

Borsa günü yükselişle tamamladı.

BİST 100 endeksi bir önceki kapanışa göre 14,44 puan yükselirken, toplam işlem hacmi 56,9 milyar lira olarak gerçekleşti.

Banka sayısı yüzde 1,12 azalmasına rağmen çalışan sayısı yüzde 0,77 arttı. Sektör sektörleri arasında en çok kazananı %3,03 ile gıda ve içecek, en çok kaybeden ise %3,07 ile turizm oldu.

Analistler, ekonomik aktiviteye ilişkin endişelerin, para politikalarına ilişkin belirsizliğin ve küresel riskteki artışın küresel piyasaları zorlaştırdığını ve işsizliğin açıklanmasının ardından yurt içi piyasaların oldukça farklılaşmaya devam ettiğini söylediler.

Gözler Dünya Ekonomik Görünümünde

İngiltere Merkez Bankası Başkanı Andrew Bailey ve Uluslararası Para Fonu (IMF) Dünya Ekonomik Görünüm Raporu’nun yarın piyasalar arasında olacağını açıklayan araştırmacılar, ülkede ödenen paranın, işsizlik oranının olduğunu söyledi. İngiltere ve Japonya’daki dış ticaret veri planında yer alıyor ve paranın ortaya çıkacağını söyledi.

Analistler, teknik olarak BİST 100 endeksinde 3.450 puanın destek seviyesinde, 3.620 puanın ise direnç seviyesinde olduğunu kaydetti.

Finans Ödemeler Dengesi Beklenti Anketi’ne katılan ekonomistler, Ağustos ayında cari açığın 3 milyar 67 milyon dolar açık vermesini bekliyor.

Ekonomistler, cari açığın 2022 sonunda 54,5 milyar dolar açık vereceğini tahmin ediyor.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın