https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Borcu 15 milyon dolardan fazla olanlar, bilgi formunda istenen bilgileri aydınlatma formuna uygun olarak Merkez Bankası’na bildirmekle yükümlüdür. - Özgün Fikirler
Anasayfa » Haber » Borcu 15 milyon dolardan fazla olanlar, bilgi formunda istenen bilgileri aydınlatma formuna uygun olarak Merkez Bankası’na bildirmekle yükümlüdür.

Borcu 15 milyon dolardan fazla olanlar, bilgi formunda istenen bilgileri aydınlatma formuna uygun olarak Merkez Bankası’na bildirmekle yükümlüdür.

Sistemik risk veri takip sistemi kapsamında veri raporlama zorunluluğu nasıl tanımlanır?

Döviz Pozisyonunu Etkileyen İşlemlerin Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankasınca Kontrolüne İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik’in 5. maddesi ile şirketlerin bildirim yükümlülüğü şartları belirlenmiştir. Buna göre, ilgili hesap döneminin son iş günü itibarıyla yurt içi ve yurt dışından temin ettiği nakdi döviz ve dövize endeksli kredileri tutarı 15 milyon ABD doları ve üzerinde olan şirketler, bu bilgileri Merkez Bankası’na bildirmekle yükümlüdür. açıklama formuna göre veri formunun gerektirdiği.

Bu kapsamda şirketler, varsa son hesap dönemine ait uluslararası muhasebe standartlarına göre hazırlanmış mali tablolarını 31 Mart, 30 Haziran, 30 Eylül ve 31 Aralık tarihlerinde sona eren üçer aylık hesap dönemlerinden itibaren ve herhangi bir belgenin bulunmaması halinde ibraz edebilirler. vergi mevzuatı çerçevesinde TMS’ye göre hazırlanmış finansal durum tablosu.


Kaynak: CBRT.gov.tr ​​Sistemik risk veri takip sistemine ilişkin açıklamalar
Yasal uyarı: Bu içerikte yer alan bilgiler, resimler, tablolar, açıklama, yorum, analizler ve içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Bir kişi veya kuruluşa özel profesyonel bilgi veya tavsiye sağlama amacı taşımaz. Tema olarak benzer olsa da her eser kendi koşullarından dolayı farklı tavırlar sergileyebilir. Bu nedenle, bu makalede belirtilen içerikten yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar vermeden önce bir uzmana danışmanız yararınıza olacaktır. Bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer her türlü içeriğin özel veya resmi makamlarca kullanılması sonucunda doğabilecek zarar ve ziyandan Muhasebe Haberler veya ilişkili kişi veya kurumlar sorumlu değildir. , gerçek veya tüzel kişi, kurum ve kuruluşlar.


benzer içerikler

Mali tablo raporlarının hazırlanması ve veri modellerinin incelenmesi ile ilgili olarak Merkez Bankası ve Genel Sigorta …

Devlet iç borçlanma senetleri (DİBS) ihalelerinde merkez bankasının rolü nedir?

Merkez bankası nasıl kontrol ediliyor?

Kaynak: İŞKUR Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.

Diğer gönderilerimize göz at

Yorum yapın