medyauzmani.com
Bomba diyor ki: 6. masanın bozulduğunu görüyoruz, ortak adamla oy kullanabiliriz… – Fikirler – fikirler.net.tr – Özgün Fikirler

Bomba diyor ki: 6. masanın bozulduğunu görüyoruz, ortak adamla oy kullanabiliriz… – Fikirler – fikirler.net.tr

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde basınla bir araya gelen BBP Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Destici, Türk Togg projesinin ana üretiminin yapılacağı Gemlik Yerleşkesi’nin açılış törenine de katıldığını hatırlatarak, Türkiye’nin bunu tanıdığını söyledi. . 60 yıl önce tamamlanmayan bir rüya.

Togg’un millet olarak herkesin gururu ve gururu olduğunu anlatan Destici, projeyi teşvik eden başta Cumhurbaşkanı Erdoğan olmak üzere yardım edenlere teşekkür etti.

TOGG FİYATI: NEDEN

Destici, Togg’u yasal bir araç olarak kullanmayı düşündüğünü ve siyasi olduğu için siyahı tercih edeceğini söyledi.Fiyat için herhangi bir rakam açıklanmadı ancak hemen hemen herkesin kafasında bir görüntü oluştu. Bu bölümde ithal ettiğimiz araçlarda ÖTV bulunmaktadır. Bu yerli üretim olacağı için ÖTV olmayacak. ÖTV de ithal otomobilin yarısı ile uyumludur. O kadar olmasa da, fiyatın üçte biri ile çok daha ucuz olduğunu düşünüyorum.“dedi.

Otomobilin nereden geldiği sorusu üzerine Destici, seri üretim başladığında otomobilin yüzde 80’inin yerli olacağının söylendiğini söyledi.

“BU BENİ ÇOK AŞTI”

Destici, tüm bölgelerde siyasi partilere yapılan mali yardımın kaldırılmasından söz ettiğini, geçen yıl Meclis’te tüm parti başkanları ve milletvekillerinin hazır bulunduğu bir konuşmasında da bu konuyu dile getirdiğini söyledi.

Bu beni çok üzüyor. Bence tüm vatandaşlarımıza zarar veriyor. Bence siyasi partilere 4,5 milyar dolar vermek akıl almaz, etik, adil ve kabul edilemez.Destici kelimesini kullanarak, “Anayasa’nın 68. maddesini herkes okumalı. Orada açıkça ‘siyasi partilere yeterli ve uygun destek verildiğini’ belirtiyor. Buna vicdanı olan herkes cevap vermelidir. adil mi? Seçime 25 parti giriyor, beş parti veriyorsunuz. Ve 4,5 milyar dağıtıyorsunuz. Bana göre bu doğru değil.“dedi.

BBP olarak bu uygulamaya son verilmesini istediklerini vurgulayan Destici, şöyle devam etti:

MUMBAI GRUBU’NUN PARTİSİ YOK”

HDP, PKK’nın siyasi koludur ve kapatma meselesi devam etmektedir.“dedi Destici,”Bunun kamusal alandan çıkarılması gerektiğini söylüyoruz. İkinci olarak, yasal işlemler bitene kadar HDP’nin paradaki payı bir an önce alınmalıdır. Çünkü iki sonuçtan biri çıkacak. Kanaatimizce bu kanun işe yararsa, kanunlarımız yerine getirilirse yüzde 100 kapalıdır. Çünkü anayasanın ilgili maddeleri açıktır.“dedi.

Destici konuşmasına şöyle devam etti:

“6. DÖNEM TUTULDUĞUNU DÜŞÜNÜYORUZ”

Destici, Bağımsız Türkiye Partisi’nin 6. partinin masasına katılma talebiyle ilgili soru üzerine, şu anda 6. partinin masasında bir çelişki olduğunu, şu anda masanın iki tarafının olduğunu ve bunların ortada olduğunu söyledi. Bir yarış. güç toplamak.

Destici, cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçimlerinde farklı grupların oluştuğunu, farklı isimlerin temsil edileceğini ve seçimlerin farklı partilere göre yapılacağını gördüğünü söyledi.Tablo 6’nın kırıldığını görüyoruz. Belki bunu akıllıca söylemezler, ‘Meclis’te anlaştık, yani iki seçime de ayrı ayrı giriyoruz ama ikinci tura giren herkese katılacağız, Meclis’te birlikte yapacağız’ diyebilirler. geri gelecek. Türkiye parlamentoda’, ancak tek temsilcinin mümkün olduğunu düşünüyorum.“dedi.

Cumhurbaşkanlığı için en az iki adayın 6. masadan çıkabileceğini söyleyen Destici,Masa kafamda kırıldı. Ayrıca kendilerini kaybolmuş hissetmemek için haklı çıkarabilirler. Tek bir hissedar veya ortak bir liste ile ortaklık altında karar verme yeteneğinin çok sınırlı olduğunu hissediyorum.“dedi.

İTTİFAKI’NIN CUMHURİYETİ OY ORANI

Halk İttifakı’nın oylarının geçen yıl Kasım ayında düşmeye başladığını, ancak bu yıl Mayıs ayından sonra düzeldiğini anlatan Destici, şunları kaydetti:Önceki sonuçlarda oy 52 ya da 53’e çıktı demiyorum ama 47, 48’e çıktı. Seçime kadar 50’nin üzerine çıkacağını düşünüyorum. Çünkü hükümetlerin ve Halk İttifakı gruplarının bunu yapmanın yolları var.“dedi.

“DOĞRU STANDARTLAR YERLEŞTİRİLDİĞİNDE DEVRİMCİLER CUMHURİYETİ BİRLEŞTİRME OYUNU VERECEKTİR”

Togg projesi, Karadeniz gazı, müteahhitlik ve taşeronluk ve EYT’nin işinin pek çok kişinin beklediği şeylerden bazıları olduğunu anlatan Destici, yüzde 10-12 arasında tanınmayanların oy vereceğine inandığını söyledi. Halk İttifakı. beklentileri karşılandığı için.

“ANAYASA TEKLİFİ DÜRÜST OLMA ÇALIŞMASIDIR”

Destici, konuyla ilgili yasa değişikliğinde Türk Müslüman ailenin korunması konusunun da yer alacağını belirterek, şunları kaydetti:Anayasa kavramı aynı zamanda bir dürüstlük testidir. Seçmenlerime izin verin, bu dini bölümde oy alabilir miyim? Ya da ‘Milliyetçileri masada memnun edeyim’ diyerek bu iş çözülmez.“dedi.

İLK SEÇİM TARTIŞMASI: HAZİRAN MAYIS KADAR GÜÇLÜ

BBP Genel Başkanı Destici, ön seçim konusunda uzlaşma olmadığını belirterek, “Tartışıldı, ancak kesin bir karar yok. Genellikle Mayıs ayında, daha sık olarak Haziran ayındadır.“dedi.

Destici, BBP gibi 6 Kasım’da Malatya’da, 13 Kasım’da Ankara’da, 20 Kasım’da Denizli’de, 22 Kasım’da Kocaeli’de ve 4 Aralık’ta Şanlıurfa’da toplantılara başlama kararı aldıklarını söyledi. 11 Aralık’ta Adana’da olmak üzere yıl sonunda 20 toplantı yapar.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın