medyauzmani.com
BitcoinZ nedir? BTCZ ne yapar? – Özgün Fikirler

BitcoinZ nedir? BTCZ ne yapar?

BitcoinZ nedir? BitcoinZ, 2017 yılında anonim olarak kurulan özel ve blok zinciri tabanlı bir hizmettir. kriptokoin.com Bu yazımızda BitcoinZ ne sunar, BTCZ nedir, nedir, nasıl alınır gibi ilginç soruları yanıtlamaya çalıştık. Bitcoin ve ZCash’in en iyi özelliklerine sahip olan bu projeye birlikte bakalım.

BitcoinZ nedir?

Anonim bir geliştirici, Eylül 2017’de BitcoinZ (BTCZ) ağını başlattı. Bu arada, halka açık bir belge yayınladı ve “Ademi merkeziyete inanıyoruz” temasını benimsedi. Şu anda, BitcoinZ bir şirket, CEO veya sahiplik olmadan kendi kendini yönetiyor. Ağ, kendini işine adamış bir grup gönüllü ve “ArmyZ” adlı bir gönüllü grup tarafından yönetilmektedir. ZCash ve Bitcoin’in popüler özelliklerine sahip olan bu proje, gizlilik ve ödeme hizmetleri sunmaktadır.

BitcoinZ ne sunuyor?

BitcoinZ, Bitcoin’e benzer bir İş Kanıtı (PoW) konsensüs mekanizması ile çalışır. Ancak BTCZ madenciliği, ZHash algoritmasını kullanarak BTC’den uzaklaşıyor. ZHash, GPU işleme gücüne sahip herkesin “ASIC direnci” adlı bir makine kullanarak madencilik yapmasını mümkün kılar. Bu şekilde ağ, madenciliğin merkezi şirketlerin hiyerarşisine girmesini engeller. Madencilik çeşitliliğine ek olarak, BitcoinZ merkezi olmayan bir borsaya (DEX) sahiptir.

BitcoinZ-DEX, kullanıcıların yerel cüzdanları aracılığıyla eşler arası (P2P) ticaret yapmalarına olanak tanır. Bu DEX bir belirteç gerektirmez. Böylece işaretler doğrudan değiştirilebilir. Ayrıca hızlı borsalar ve merkezi borsalarla ilişkili ücretler yoktur. Ancak, kullanıcılar yaptıklarında %0,15’lik bir alıcı ücreti öderler. Son olarak, BitcoinZ, ZCash koduyla oluşturulanlar gibi özel ve anonim kripto para birimi işlemlerine de izin verir.

BTCZ nedir? Bu ne işe yarıyor?

BTCZ madeni para, BitcoinZ ağına dayalı bir kripto para birimidir. Bu kripto para birimi gizlilik ve anonimlik sağlar. Altcoin sahipleri, ZCash’in zkSnarks’ı sayesinde anonim olarak kripto para alışverişi yapabilirler. BTCZ’yi Bitcoin gibi dijital ödemeler için de kullanabilirler. Cryptocurrency çok düşük işlem ücretleri sunar ve E-ticaretin verimliliğini artırır. Aynı zamanda DEX platformunun ilk para birimi olarak hizmet eder. 21 milyara sahip olan Altcoin, PoW madenciliği ile elde edilebilir.

BitcoinZ nedir? BTCZ nasıl edinilir?

BitcoinZ, Binance gibi büyük kripto para borsalarında işlem görmez. BTCZ satın almak isteyen yatırımcıların WhiteBIT, STEX, TradeOgre, Crex24 ve Graviex gibi borsalara erişmesi gerekiyor. Bunu yaptıktan sonra kullanıcılar bir hesap açabilir ve BTCZ para birimlerine göre hesaba varlık yükleyerek altcoin satın alabilirler.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın