medyauzmani.com
Bitcoin’e Bugün Dikkat Edin: Madenci Teklifi Olabilir! – Urfa Hikâyeleri – Şanlıurfa Hikâyeleri – Özgün Fikirler

Bitcoin’e Bugün Dikkat Edin: Madenci Teklifi Olabilir! – Urfa Hikâyeleri – Şanlıurfa Hikâyeleri

Kripto uzmanı Andjela Radmilac’a göre, Bitcoin madencileri ikinci bir taahhüdün mümkün olduğunu gösteriyor. Analist, madendeki baskının yıl sonuna kadar devam edeceğine inanıyor. Çünkü hash miktarının önemli ölçüde artması bekleniyor. Okurlarımız için Andjela Radmilac’ın bir analizini hazırladık.

Bitcoin madencilerinin durumunu izlemek neden önemlidir?

Piyasanın dibini bulmak çok fazla düşünmeyi gerektirir. Bitcoin’in son zamanlardaki oynaklığı, ulusal ve yerel düzenleyici belirsizlikten kripto piyasasının dahili patlamasına kadar çeşitli faktörler tarafından yönlendirildi. Madenciler, Bitcoin’in ne kadar iyi çalıştığının en güvenilir göstergelerinden biri haline geldi.

Bitcoin madencileri, kripto piyasasının temelini oluşturur ve oynaklığı azaltan güçlü direnç seviyeleri yaratır. BTC sahiplerinden biri olarak madencilerin kripto paralarını tutup çekerek piyasayı sallamaları mümkün. Bu nedenle piyasa durumunu analiz etmek, Bitcoin madencilerinin durumunu analiz etmeyi gerektirir.

Mayın sağlığının en güçlü göstergelerinden biri Hash Ribbons olmuştur. Hash Ribbons, madencilerin ne zaman taahhütte bulunduğunu gösterir. Ayrıca Bitcoin hash oranının 30 günlük hareketli ortalaması ile 60 günlük hareketli ortalaması arasındaki farkı da gösterir. Madencilerin özverisi, Bitcoin’in benim için çok pahalı hale geldiğini gösteriyor. Dolayısıyla Bitcoin’in piyasa fiyatı, onu üretmek için elektrik maliyetini karşılayamayacak kadar düşük.

Hash Ribbons’a göre, bir madencinin en kötü saldırısı genellikle Bitcoin hash oranının 30 günlük MA’sı 60 günlük MA’nın üzerine çıktığında sona erer. Bu yılın başından bu yana, aşağıdaki tabloda koyu kırmızı ile gösterilen bu değişikliğin üç farklı örneğini gördük.

Ocak – Ekim 2022 Bitcoin Hash Ribbons belirteci / Kaynak: Glassnode

Veriler, büyük çaplı mayın ele geçirmesinin bu yılın Haziran ortasında başladığını ve Ağustos ortasına kadar devam ettiğini gösterdi. Ayrıca veriler, yukarıdaki grafikte gösterilen Hash Ribbons’ın ötesinde destek alıyor.

BTC ticareti madencilik ücretleriyle birlikte düşüyor

Halka açık ilk 9 BTC şirketi ve Bitcoin madencilik şirketi de bunu destekliyor. Çoğu madenci, Mayıs ve Haziran ayları arasında yoğun bir şekilde satış yapar. Bu dönemde yaklaşık 8.765 BTC’yi tasfiye etti. Satış baskısının Haziran ayından bu yana her ay istikrar kazandığı görülüyor. Ancak, üç aylık veriler çok farklı bir tablo çiziyor. İlk 9 Bitcoin kullanıcısının varlıkları ikinci çeyrekte 125.171 BTC’den üçüncü çeyrekte 102.407 BTC’ye düştü.

BTC, Ocak – Eylül 2022’de 9 büyük Bitcoin madencilik şirketi ile.

Yukarıdaki grafikte gösterilen rakamlar Ekim ayında önemli ölçüde düştü. Bu ayın başlarında Core Scientific, Eylül ayında tutulan 1.000’den fazla BTC’yi tasfiye etti. 26 Ekim’de sadece 24 BTC’si olduğunu söyledi.

Madenciliğin zorluğu ve büyük ölçekteki hash miktarı ile madenciler parasız ve kaynaksız değiller. Ortalama hash oranı 2022’de her çeyrekte artıyor. Üstelik dördüncü çeyrek sona erdiğinde daha yüksek oranda artacak.

2022’de Bitcoin madenciliği için en iyi 7 karmanın ortalaması

Veriler, yılın ikinci yarısında Bitcoin’deki düşüşün madencilik maliyetlerinde önemli bir düşüşe neden olduğunu gösteriyor.

2011-2022 döneminde exahash başına Bitcoin madencilik geliri / Kaynak: Glassnode

Bitcoin madenci kapitülasyonunun yıl sonuna kadar devam etmesi bekleniyor

Bitcoin fiyat oynaklığı, para biriminin değer kaybetmesi ve BTC kıtlığı da borsayı etkiledi. Tüm Bitcoin madencilik şirketlerinin hisseleri, Ekim 2021’deki zirvelerinden bu yana keskin bir düşüş yaşadı. Core Scientific yolu açarken, CORZ geçen yıl yaklaşık %90 düştü. Argo Blockchain ve BitDigital %88 düşüşle takip ediyor.

Ekim 2021 – Ekim 2022’ye kadar Bitcoin madencilik şirketlerinin fiyatı / Kaynak: TradingView

kriptokoin.comTakip ettiğinizde, hash oranının önemli ölçüde artması bekleniyor. Bu noktada ayı piyasasının sonu görünmüyor. Bu nedenle madenin arzının yıl sonuna kadar devam etmesi olasıdır. Veriler, madencilerin koyu kırmızı bölgeden çıktığını ve ya ezildiğini ya da konsolide edildiğini gösteriyor. Ancak, en kötüsü henüz bitmedi. Bu, kırılgan piyasayı daha da sarsabilecek bir satışa yol açabilir.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın