medyauzmani.com
Bitcoin ve Altcoin Kışı Ne Kadar Sürecek? İşte Peygamberler! – Özgün Fikirler

Bitcoin ve Altcoin Kışı Ne Kadar Sürecek? İşte Peygamberler!

Bitcoin, Ethereum ve diğer kripto para birimleri, piyasada yaklaşık 2 trilyon dolara mal olan kripto kışından muzdarip. Peki, kış yakında bitecek mi? Ne kadar sürer? İşte bazı endüstri uzmanlarının en son yorumları…

Bitcoin ve altcoinler için “kış” devam edecek mi?

kriptokoin.com Dediğimiz gibi geçen yılın sonunda 70.000 dolara yakın olan Bitcoin, 20.000 dolara kadar düştü. Kripto para birimi, enflasyonu düşürmek için savaş halinde olan FED’in yüksek faiz oranları karşısında zarar gördü. Uzun zamandır beklenen fikir birliğine dayalı doğrulamaya geçiş yapan Ethereum (ETH), bu değişikliğin bir yükselişe yol açacağına dair genel inancın aksine düştü.

Peki, yakında bir gelişme görecek miyiz? Kripto para alanındaki güçlü bir kişi, kripto kışının 2024 yılına kadar çözülmeyeceğini öngördü. Solana Labs, “Ana faktörlere bakarsam, Fed’in faiz oranını 12 ila 18 ay daha artıracağını düşünüyorum” dedi. Anatoly Yakovenko’nun ortaklığının kurucusu. Yakovenko da şu ifadeyi kullandı:

Ama bunun da bir sonu var (faiz artışı). Ve son ayı piyasası gibi, ürün piyasasına odaklanan birçok grup değişti ve daha iyi ürünler yapmaya çalıştı – ki bu bence çok başarılı oldu.

Geçen kış üç yıl sürdü

Son kripto kışı, Bitcoin’in 2017’de 20.000 dolara ulaşmasının ardından 2020’nin sonuna kadar sürdü. Bununla birlikte, bunu yaparken, Binance ve FTX borsalarında olduğu gibi, merkezi olmayan finans (DeFi) ivme kazandı. Ayrıca, Ethereum’un rakibi Solana gibi üçüncü nesil Blockchain ağları ortaya çıktı ve büyüdü. Bu alanlar ve yenilikler birçok kişinin ilgisini çekmiştir. Örneğin, geçen ay eski Google CEO’su ve milyarder Eric Schmidt, DeFi’ye desteğini açıkladı. Bitcoin fiyatı Haziran ayında 18.000 doların altına düştü. Ancak, o zamandan beri biraz arttı. Kripto topluluğuna, kartlarda uzun vadeli bir ralli olabileceğine dair güven verdi.

WeWay CEO’su: Önümüzdeki günlerde 20.500-21.000$ görebiliriz

Web3 ekosistemi WeWay’in CEO’su Fuad Fatullaev, “Mevcut ivme, önümüzdeki birkaç gün içinde para birimini 20.500$’dan 21.000$’a kadar yükseltebilir. Ancak, bu büyümenin kısa vadede devam etme şansının belirsiz olduğunu da sözlerine ekledi. Fatullaev, sıradaki kelimeler:

Büyük kripto para biriminin perakende alımında doğal bir artış gibi görünen büyümeye neyin neden olduğunu belirlemek biraz zor. Ancak, yatırımcıların ve tüccarların, gelişmekte olan grubun finansal piyasa ile hala güçlü bir ilişkisi olduğunu hatırlamaları gerekecek. Finans piyasalarında hala birçok sorun var.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın