medyauzmani.com
Bitcoin Elmas nedir? Bir BCD Ne Yapar? – Özgün Fikirler

Bitcoin Elmas nedir? Bir BCD Ne Yapar?

Bitcoin Elmas nedir? Bitcoin Diamond, daha hızlı işlemler, daha düşük ücretler ve daha fazla madencilik hedefleyen bir Bitcoin çatalıdır. kriptokoin.com Bu yazımızda Bitcoin Diamond nedir, neler sunar, BCD nedir, ne işe yarar, nasıl alınır gibi tüccarların merak ettiği soruları yanıtlamaya çalıştık. Bitcoin’den farklı madencilik yöntemlerine sahip olan bu çatala bir göz atalım.

Bitcoin Diamond kimdir?

Bitcoin Diamond, Kasım 2017’de gerçekleşen bir Bitcoin hard fork’udur. Hard fork, blok zincirinin bölünmesinden sonra yeni bir protokolün ortaya çıkmasını ifade eder. Bu durumda, orijinal Blockchain kalır. Ancak yeni bir ağ da ortaya çıkıyor. Temel olarak, bir hard fork, orijinal blok zinciri ile bazı benzerlikler paylaşır. Ancak hard fork, önceki ağdan farklı olarak bazı değişikliklere ve özelliklere sahiptir.

Team Evey ve Team 007 adlarını kullanan bir Bitcoin ikilisi, Bitcoin Core protokolünde bir kusur keşfetti. Bitcoin Core, Bitcoin ağını bağlamak için en yaygın kullanılan yazılımdır. Evey ve 007’nin Bitcoin protokolünde bulduğu temel sorun, kullanıcılara hız sağlayamamasıydı. Bunun da ötesinde, Bitcoin’in kullanıcı gizliliği ve ölçeklenebilirlik sınırları madenciler için bir sorundu. Bu nedenle bu iki madenci, Bitcoin Diamond’ın hard fork’una öncülük etti.

Bitcoin Diamond ve tarih?

Geliştiriciler, Bitcoin Diamond web sitesinde BCD’nin “kredi kartları, nakit para ve fiattan daha iyi” olduğunu söylüyor. İlk olarak, Bitcoin Diamond, Bitcoin’den daha hızlı çalışır. BTC ağı saniyede yalnızca birkaç işlem gerçekleştirebilir. Bitcoin Diamond ise dakikada 100 işlem yapma yeteneğine sahiptir. Bunun nedeni çatalın blok boyutunu 8 MB’a çıkarmasıdır. BTC’de bu boyut 1 MB’dir.

İşlemlerin hızının yanı sıra Bitcoin Diamond çok düşük ücretlerle çalışmaktadır. Bu, özellikle düzenli olarak blok zinciri oluşturan kullanıcılar için çok büyük bir artı. Bununla birlikte, Bitcoin’den farklı olarak ağ, gizliliğe yüksek bir değer verir. Öyle ki, kullanıcıların tüm işlemleri ve cüzdan fonları isimsiz olarak saklanabilmektedir. Son olarak geliştiriciler, BTC’den daha merkezi olmayan madencilik sağlamak için SHA-256 algoritmasını Diamond’dan kaldırdı. Bu internette madenciliğin kanıtı BTC’den daha kolaydır.

BCD nedir? Bu ne işe yarıyor?

BCD, Bitcoin Diamond Blockchain’e özgü bir kripto para birimidir. Bu kripto para birimi, daha önce belirtildiği gibi çeşitli özellikler sunar. Bu özellikler arasında özel işleme, düşük maliyetler ve yüksek hız bulunmaktadır. Ayrıca BCD, ağını bir Proof of Work iletişim sistemi ile güvence altına alır. BCD madenciliği yapmak isteyen kullanıcılar, tokene GPU ve ASIC madenciliği gibi çeşitli yollarla erişebilir.

Bitcoin Elmas nedir? BCD’yi nasıl alabilirsiniz?

BCD madeni para şu anda birkaç büyük dijital para birimi borsasında listeleniyor. Bu BTC çatalı KuCoin, Huobi Global, Gate.io, OKX ve HitBTC borsalarında satılmaktadır. İlgilenen yatırımcılar bu borsalardan birine üye olabilir ve cüzdanlarına yatırım yaparak Bitcoin Diamond satın alabilirler.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın