https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
BİST 100’deki en yüksek aylık reel getiri oldu - Özgün Fikirler
Anasayfa » Haber » BİST 100’deki en yüksek aylık reel getiri oldu

BİST 100’deki en yüksek aylık reel getiri oldu

Finansal yatırım araçlarının reel getiri oranları, Ocak 2021

BIST 100 Endeksi, çeyreklik değerlendirmede; Yİ-ÜFE ile azaltıldığında %19,60, TÜFE ile azaltıldığında %24,19 oranında yatırımcısına en yüksek reel getiriyi sağlayan yatırım aracı olurken; Külçe altın, Yİ-ÜFE ile düşürüldüğünde %15,91, Tüketici Fiyat Endeksi ile düşürüldüğünde %12,69 ile yatırımcısına en çok zarar veren yatırım aracı oldu.

BİST 100 endeksi altı aylık değerlendirmeye göre; Yİ-ÜFE ile azaltıldığında %9,51, TÜFE ile azaltıldığında ise %18,93 oranı ile yatırımcısına en yüksek getiriyi sağlayan yatırım aracı oldu. Aynı dönemde Yİ-ÜFE’ye göre %14,52, TÜFE’ye göre %7,16 azalan DİBS yatırımcısına en çok kazandıran yatırım aracı oldu.

Yıllık değerlemede en yüksek reel getiri külçe oldu.

Finansal yatırım araçları yıllık olarak değerlendirilirken külçe altın kullanılır; Yİ-ÜFE ile azaltıldığında ortalama %18,48, TÜFE ile azaltıldığında ise %30,02 ile yatırımcısına en yüksek reel getiri sağlayan yatırım aracı olmuştur.

yıllık değerlendirmede Yİ-ÜFE ile düşürüldüğünde; Yatırım araçları içerisinde Euro %8,51, BIST 100 Endeksi %1,71 oranında yer alırken; ABD doları %1,06, mevduat faizi (toplam) %12,16 ve DİBS %15,92 değer kaybetti. Tüketici Fiyat Endeksi ile birlikte düştüğünde Euro %19,07, BIST 100 Endeksi %11,61 ve ABD Doları %8,57 değer kazandı. Mevduat faizi (brüt) %3,61, DİBS %7,74 azaldı.


Kaynak: TÜİK
Yasal uyarı: Bu içerikte yer alan bilgiler, resimler, tablolar, açıklama, yorum, analizler ve içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Bir kişi veya kuruluşa özel profesyonel bilgi veya tavsiye sağlama amacı taşımaz. Tema olarak benzer olsa da her eser kendi koşullarından dolayı farklı tavırlar sergileyebilir. Bu nedenle, bu makalede belirtilen içerikten yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar vermeden önce bir uzmana danışmanız yararınıza olacaktır. Bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer her türlü içeriğin özel veya resmi makamlarca kullanılması sonucunda doğabilecek zarar ve ziyandan Muhasebe Haberler veya ilişkili kişi veya kurumlar sorumlu değildir. , gerçek veya tüzel kişi, kurum ve kuruluşlar.


Kaynak: İŞKUR Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.

Diğer gönderilerimize göz at

Yorum yapın