medyauzmani.com
Birleşik Krallık’ta iki yeni tip COVID-19 tespit edildi – Fikirler Haber – Özgün Fikirler

Birleşik Krallık’ta iki yeni tip COVID-19 tespit edildi – Fikirler Haber

İngiltere Sağlık Güvenliği Ajansı (UKHSA) tarafından yapılan açıklamada, Omicron’un birçok markasının İngiltere’de dolaşımda olduğu açıklandı. Açıklamada, bundan sonraki çalışmalarda Omicron’un COVID-19 virüsünün versiyonuna BQ.1 ve XBB isimlerinin verildiği söylendi.

BQ.1 ve XBB’nin bir alt kümesinin bağışıklık bastırma için yüksek bir potansiyele sahip olduğu paylaşıldı, ancak farklılıklar bir tür endişe olarak tanımlanmadı.

“EN İYİ KORUYUCU KATETER”

UKHSA ofisi Dr. Meera Chand, “Yeni SARS-CoV-2 suşlarının ortaya çıkması beklenmedik bir durum değil. BQ.1 ve XBB suşları endişe verici suşlar olarak tanımlanmadı. UKHSA durumu düzenli olarak takip ediyor.” açıklamasında bulundu. .

Çeşitli türler için en iyi korumanın COVID-19’a karşı geliştirilen aşı olduğunu vurgulayan Chand, herkesi tüm aşılarını yaptırmaya teşvik etti. Avrupa Hastalık Önleme ve Kontrol Merkezi (ECDC) 21 Ekim’de BQ.1’in yenilgisinin Kasım ortasından Aralık başına kadar Avrupa’da büyük bir sorun olacağını duyurdu.

Örgütün ifadesiyle, BQ.1 sayısını artıran ülkelerin yüzde 19 ile Fransa, yüzde 9 ile Belçika, yüzde 7 ile İrlanda, yüzde 6 ile Hollanda ve yüzde 5 ile İtalya olduğu söyleniyor. . .

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın