https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Bir işveren başka yerde çalışırken 4/1-a olarak kısa çalışma ödeneğinden yararlanabilir mi? - Özgün Fikirler
Anasayfa » Haber » Bir işveren başka yerde çalışırken 4/1-a olarak kısa çalışma ödeneğinden yararlanabilir mi?

Bir işveren başka yerde çalışırken 4/1-a olarak kısa çalışma ödeneğinden yararlanabilir mi?

Nakdi ücret desteği alan bir şirket, Ocak 2020’de işten ayrılan işçisini Ocak 2021’de işe iade ederse 7252 Sayılı Kanun’dan yararlanabilir mi?

01 Temmuz 2020 tarihinden önce kısa çalışma başvurusunda bulunan işverenler, normal çalışmaya geçtikten sonra gerekirse çalışanlarını kısa çalışmaya çevirebilecek. Bunun için sigortalının kısa çalışma için öngörülen ilk listede yer alması yeterlidir.

Bu durumda 01/07/2020 tarihinden önce kısa çalışma listesinde bulunan sigortalılar da uzun süreler için kısa çalışmadan yararlanabilirler.


İşyeri olmasına rağmen başka bir işyerinde 4/1-a kapsamında sigortalı olarak çalışmaktadır. Mevcut işi kısa süreli bir iş için başvurdu. Bu durumda, 4a’da kilitlenir mi ve serbestçe çalışır mı? Kçö ödeneği hak sahibi olmayan yardımlar kapsamına girer mi?

KÇÖ’de 4/1-a primi ödenmeyen işçi için mevcut 4b bono çalışması devreye girer ve bono prim borcu oluşur.


Kaynak: ISMMMO
Yasal uyarı: Bu içerikte yer alan bilgiler, resimler, tablolar, açıklama, yorum, analizler ve içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Bir kişi veya kuruluşa özel profesyonel bilgi veya tavsiye sağlama amacı taşımaz. Tema olarak benzer olsa da her eser kendi koşullarından dolayı farklı tavırlar sergileyebilir. Bu nedenle, bu makalede belirtilen içerikten yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar vermeden önce bir uzmana danışmanız yararınıza olacaktır. Bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer her türlü içeriğin özel veya resmi makamlarca kullanılması sonucunda doğabilecek zarar ve ziyandan Muhasebe Haberler veya ilişkili kişi veya kurumlar sorumlu değildir. , gerçek veya tüzel kişi, kurum ve kuruluşlar.


Kaynak: İŞKUR Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.

Diğer gönderilerimize göz at

Yorum yapın