medyauzmani.com
Bir feng shui yatak odası nasıl dekore edilir? – Özgün Fikirler

Bir feng shui yatak odası nasıl dekore edilir?

Feng Shui, evinizi daha mutlu bir yer haline getirmenin eski bir Çin yoludur. Günün sonunda yatak odasının rahatlayabileceğiniz, tüm stresinizi atabileceğiniz bir yer olmasını istiyorsunuz. feng shui yatak odası dekorasyonu Uygulamak için vereceğimiz ipuçları ile yatak odanız eskisinden daha ferahlatıcı bir mekana dönüşecek.

Yatağınıza feng shui ruhunu koyun

Kaliteli ve dayanıklı malzemelerden yapılmış bir başlık seçtiğinizden emin olun. feng shui yatak odası dekorasyonu Size kolaylık sağlamak için her şeyi sunar. Bu huzuru daha kolay elde etmek için başınızı doğru bir şekilde desteklemeniz gerekir. Bu yüzden yatağın başı çok önemlidir. Kumaş veya ahşap bir başlık seçebilirsiniz, ancak en iyi seçenek ahşap olacaktır.

Yatağınızın sizi desteklemesine izin verin

Mağazalarda çok güzel yataklar var. Size en uygun ve rahat olan yatağı dikkatlice seçin. Ne kadar iyi uyursanız o kadar sağlıklı olursunuz, bu yüzden yatağınızı seçerken çok dikkatli olun. Feng Shui Kurallara göre, kullanılmış bir yatak almamalısınız. Çünkü yatağın önceki sahibinin yatağa verdiği enerjinin sizi olumlu ya da olumsuz etkileyeceğini tahmin edemezsiniz.

Yatak yüksekliği önemli

Yatağınız yerden yüksekte olmalıdır. Bu feng shui enerjisinin sağlıklı akışı için çok önemli bir detaydır. Bu nedenle, bir yatak çerçevesi feng shui yatak odası dekorasyonu Çok uygun bir seçim değil.

Yatağınızı kapıdan uzak tutun

Yataktayken odanın kapısını görebilmelisiniz, ancak yatak kapı ile aynı hizada olmamalı ve tercihen kapıya doğru eğilmiş olmalıdır. Yatağınızı kapı hizasında ve yakınına koyarsanız, bilinçaltınızda olumsuz etki yaratan kapıdan sürprizlere sürekli hazırlanmanız gerekir.

Yatağının arkasında bir duvarın var

Duvar, kesinlikle yatağın arkasında bulunması gereken yüzeydir. Sağlam bir duvar sizi kötü enerjiden korur. Pencere altında uyursanız zamanla enerjinizin azaldığını ve zayıfladığını fark edeceksiniz. Bunun temel nedeni, güçlü bir destek alamamanızdır. Sağlam bir duvar size istediğiniz tüm gücü ve gücü verir. feng shui yatak odası dekorasyonu Rahatlayın ve güçlü hissedin.

Yatağınızın iki yanına bir sehpa koyun

Yatağınızın kenarlarına komodinler yerleştirin, bu sayede uyurken sağlıklı bir denge sağlamış olursunuz. Her iki masaya da eşleşen gece lambaları yerleştirin. Bu yumuşak, loş ışık size enerji verir. Gece masalarının yuvarlak olduğundan emin olun. Kare başucu masaları chi enerjisini çeker.

Bazı şeyleri yatak odanızdan uzak tutun

feng shui yatak odası dekorasyonu Bu en çok dikkat çeken pozisyondur ve pek çok insan bunu fark etmez. Çünkü pek çok insan teknolojik aletlerden uzak durmak istemiyor. Ancak Feng Shui’ye göre masa, oyun konsolu, bilgisayar, TV gibi eşyaları yatak odanızdan uzak tutmalısınız. Yatak odanız dinlenmek içindir, çalışmak için değil. Dolayısıyla sizi yoran hiçbir eşyanın burada bir işlevi yoktur.

Negatif enerjiden her zaman uzak durun

Odanızdaki dolap kapaklarının aynalı olmamasına dikkat edin. Odanızda ayna olsa bile asla yatağınıza bakmayın. Hatta yatak odanızda olması gereken bir ayna varsa yatmadan önce üzerini bir battaniye ile örtmeniz tavsiye edilir. Aynalar çok miktarda enerji içeren şeylerdir, bu nedenle aynaları dinlenme yerlerine yerleştirmemek gerekir.

feng shui yatak odası dekorasyonu

Yatağınızın etrafında dağınık olmayın. Duvara dayalı yatak da kötü enerjiyi çeker. Chi enerjisinin dolaşmasını engelleyerek olumsuz durumları kendinize çekmenize neden olursunuz. Çok fazla yastık veya battaniye kullanmak da negatif enerji yaratır. İhtiyacınız kadar yastık kullanın feng shui yatak odası dekorasyonuDaha uygun.

Kitaplığınızı odanın dışında tutun

Yatak odasında çok kitap olması Feng ShuiBu sizin için doğru bir seçim değil. Yatmadan önce okumayı seviyorsanız, yatak odanızda kitap tutabilirsiniz. Kitaplıklı yatak odası feng shui yatak odası dekorasyonu Yatak odanızın ders çalışmak için değil, dinlenmek için olduğunu unutmayın.

Loş aydınlatma sizin için iyidir

Aydınlık ve parlak ışık türleri yorucudur ve enerjiyi emer. Ayrıca tavan aydınlatması da uygun olmayacaktır. Yatak odasında bir masa lambası kullanılabilir. Yumuşak ışık rahat hissetmenizi sağlar. Ayrıca, asla gün ışığını boşa harcamayın. Gün boyunca panjurları ve pencereleri açın ve doğal ışığın pozitif enerjisinden yararlanın. Küçük lambalarla odanıza sıcak bir enerji verin.

feng shui yatak odası dekorasyonu Birçok önemli pozisyonu içerir. Elbette bu yöntemlerin hepsini tek tek üzerinden geçmek ideal ama çeşitli nedenlerle hepsini yapamıyorsanız bile çoğunu uyguladığınızdan emin olun!

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın