medyauzmani.com
Bir Bot Bir Gecede ETH’de Nasıl 1 Milyon Dolardan Fazla Kazanır? – Özgün Fikirler

Bir Bot Bir Gecede ETH’de Nasıl 1 Milyon Dolardan Fazla Kazanır?

MEV botu, tartışma için büyük fırsattan yararlandı. Ama kötü kanunlar yüzünden servetini kaybetti. Yine de 800 ETH almayı başardı. İşte daha fazlası…

Bot 800 ETH kazandı

Salı gecesi, Ethereum MEV botu akıllı zekayı kullanarak 800 ETH kazandı. Ama bir saat sonra hepsini ve en çok da bir hırsıza kaptırdı. Etkinlik, üçüncü taraf bir tüccarın yanlışlıkla oluşturduğu Uniswap v2 etkinliğiyle başladı. Haberi ticaret platformunda yaymak için yaklaşık 2 milyon dolar kaybetti. Başlangıçta 1.8 milyon cUSDC ile işlem gördü, ancak karşılığında sadece 518 USDC aldı.

Flashbots Tools Direktörü Robert Miller’a göre, bu yalnızca başka bir tüccarın devreye girmesi ve kendileri için daha fazla ETH alması için “büyük bir çelişkili fırsat” yarattı. Miller, “0xbaDc0dE (MEV botu) ayrıca mempool’da bir fırsatla karşılaştı” dedi.

Hacker 1.4 milyon dolar çaldı

Sonuç olarak, bot 800 ETH aldı. Ancak bu Ethereum bir saat içinde tamamen çalındı. Miller, botun dYdX (DYDX) flash kredileri oluşturmak için kullandığı işlevselliği düzgün bir şekilde korumadığını söylüyor. Bunun da onu savunmasız hale getirdiğini söylüyor. Miller şu ifadeyi kullanır:

Bir flash kredi aldığınızda, ödünç aldığınız protokol sözleşmenizde sabit bir hizmet arayacaktır. 0xbaDc0dE kodu maalesef rastgele yürütmelere izin verdi.

Bu güvenlik açığını kullanan biri, sözleşme için botun tüm WETH’sinin kullanılmasını kabul etti. Sonra adresine gönderdi. Bu, toplam 1.106 WETH’e eşdeğerdi. Şu anda 1.4 milyon dolar değerinde.

Taciz yakın zamanda gerçekleşti

Bu arada Mockery tarafından oluşturulan gizli adreslerin birçoğu ortaya çıktı ve bu ay ETH’deki 1 milyon dolarlık hırsızlık olayı ortaya çıktı. kriptokoin.com Söylediğimiz gibi, en son 1inch kötü amaçlı bir araçta büyük bir güvenlik açığı keşfettikten sonra yapıldı. Ardından, potansiyel eylemin ardından kullanıcıların parasının kaybolma riski altında olduğunu söyledi. 2017 yılında piyasaya sürülen Kutupura, ETH kullanıcılarının “benzersiz adresler” oluşturmasına yardımcı olan bir araçtır.

1inch’in raporuna göre, özel adres üreteci 32-bit 256-bit özel anahtar vektörü kullanır. Küfür, geliştiricileri tarafından özel anahtarların oluşturulmasında güvenlik sorunları keşfettikten sonra serbest bırakıldı. 1 inçlik güvenlik raporundan kısa bir süre sonra, bir bilgisayar korsanı, geçen hafta araç tarafından oluşturulan birkaç Ethereum adresinden 3,3 milyon dolar çaldı.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın