medyauzmani.com
Bingöl’de depremzedelere hayvan ve yem desteği sağlanacak – Özgün Fikirler

Bingöl’de depremzedelere hayvan ve yem desteği sağlanacak

Bakan Pakdemirli, Bingöl’de meydana gelen depremle ilgili şunları söyledi; “Depremde ölen hayvanlarla ilgili zararların karşılanması ve bölge halkına gıda desteği sağlanması kararı aldık.” dedi.

Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli, çeşitli temas ve ziyaretlerde bulunmak üzere geldiği İzmir’in Bingöl’ün Karlova ilçesinde meydana gelen depremle ilgili açıklamalarda bulundu.

Bölge halkına destek

Bakan Pakdemirli, ülkenin tüm kurumlarıyla Bingöl deprem bölgesinde olduğunu vurgulayarak, şöyle devam etti:

Cumhurbaşkanı Yardımcısı, İçişleri Bakanı ve Çevre ve Şehircilik Bakanı orada. Hizmetimizin en üst kademelerinden arkadaşlarımız var. Özellikle hasar tespiti ve acil vatandaşlara ne yapılabileceği ile ilgili kararları devam ediyor. İlk tespitlerimize göre 105 ahırımızın yıkıldığı görülüyor. Koyun ve keçilerimizde 43 adet dışkı bulunmaktadır. 85 kuşumuz yani tavuk telef oldu. Aslında hayvan sayısı açısından çok önemli bir kayıp olmasa da tüm bu kayıp hayvanları karşılama kararı aldık. Hem telef olan hayvanlara hem de depremden etkilenen bölge halkına beslenme desteği verme kararı aldık.”

Bakan Pakdemirli, artçı sarsıntıları da takip ettiklerini belirtti.

Don, soğuk, aşırı sıcak veya fırtına nedeniyle üretici kayıplarına değinen Pakdemirli, TARSİM’in 780 milyon liralık hasar tespiti yaptığını hatırlattı.

Pakdemirli, Tarsem dışındaki konularda neler yapılabileceğine baktıklarını, hasar tespitlerinin birkaç ayı bulabileceğini söyledi.


Kaynak: Tarım ve Orman Bakanlığı TR 15.06.2020
Yasal uyarı: Bu içerikte yer alan bilgiler, resimler, tablolar, açıklama, yorum, analizler ve içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Bir kişi veya kuruluşa özel profesyonel bilgi veya tavsiye sağlama amacı taşımaz. Tema olarak benzer olsa da her eser kendi koşullarından dolayı farklı tavırlar sergileyebilir. Bu nedenle, bu makalede belirtilen içerikten yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar vermeden önce bir uzmana danışmanız yararınıza olacaktır. Bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer her türlü içeriğin özel veya resmi makamlarca kullanılması sonucunda doğabilecek zarar ve ziyandan Muhasebe Haberler veya ilişkili kişi veya kurumlar sorumlu değildir. , gerçek veya tüzel kişi, kurum ve kuruluşlar.


Kaynak: İŞKUR Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın