medyauzmani.com
Benzin ve motorine yüksek fiyat! İşte yeni benzin ve motorin fiyatları – Özgün Fikirler

Benzin ve motorine yüksek fiyat! İşte yeni benzin ve motorin fiyatları

En iyi haberler… Araç sahipleri, Brent petrolünün 80 dolara düştüğü Eylül ayının son haftasında büyük bir indirim bekliyorlardı. Ancak OPEC ülkelerinin üretimlerini keseceği ve Rusya-Ukrayna Savaşı’nın devam edeceği haberleri nedeniyle petrol fiyatları yeniden yükselmeye başladı. Brent petrol yeniden 90 dolara yükseldiğinde, petrol fiyatlarında iki kat artış oldu.

BENZİN VE MOTOR FİYATLARI ARTTI

Bu gece yarısından itibaren mazot litresi 1 liraya 10 kuruş, benzin fiyatına 62 kuruş zam yapıldı.Bu artışın ardından benzin bazı illerde 20 lira, motorin ise 24 liraya yükseldi. .

POMPA FİYATLARI

Bir litre benzin İstanbul’da 19 liradan 86 kuruşa, Ankara’da 20 liradan 1 kuruşa, 19 liradan 99 kuruşa çıktı. Motorin litresi İstanbul’da 24 liraya 22 kuruşa, Ankara’da 24 lirası 34 kuruşa, İzmir’de 24 lirası 36 kuruşa yükseldi.

YAĞ FİYATI NASIL HESAPLANIR?

Petrol fiyatları, Türkiye dahil Akdeniz pazarında işlenen ürünlerin ortalama fiyatı ve dolar fiyatlarındaki değişimlere göre rafineriler tarafından hesaplanmaktadır. Bu hesaplama nedeniyle, dağıtım şirketlerinin kullandığı fiyatlar, rekabet ve özgürlük nedeniyle şirkete ve şehre göre biraz değişebilir.

EPGIS FİYAT DEĞİŞİKLİKLERİNİ BİLDİRMEYE KARAR VERDİ

EPDK’nın fiyat değişikliklerini açıklayan tek kurum olan EPGIS’e şikayette bulunmasının ardından kurum, dava süreci bitene kadar akaryakıt fiyat değişikliklerini vatandaşlarla paylaşmayacağını duyurdu.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın