https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Belediyelere ihale edilen tabela ve cam giydirme işlerinde katma değer vergisi kesintisi yapılmalı mı? - Özgün Fikirler
Anasayfa » Haber » Belediyelere ihale edilen tabela ve cam giydirme işlerinde katma değer vergisi kesintisi yapılmalı mı?

Belediyelere ihale edilen tabela ve cam giydirme işlerinde katma değer vergisi kesintisi yapılmalı mı?

Bir şirketimiz Belediyeler Birliği ile çöp toplamak ve çevre temizliği yapmak için sözleşme imzalamış ama faturalar hakediş olarak bölgenin merkez belediyelerine ayrı ayrı kesiliyor, bu faturalar KDV stopajına tabi mi olmalı?

01/03/2021 tarihinden itibaren 5/10 oranında KDV kesintisi yapılacaktır.


Afiş ve giydirme film imalatı yapan ve ayrıca bu ürünlerin montajını yapan mükellefe kesilecek faturalara ticari reklam hizmetlerinde 3/10 oranında KDV indirimi uygulanmalı mı?

Aşağıdaki tanıma girenlere KDV tevkifatı yapılır.

ticari reklam, ticaret, iş, ticaret veya meslek ile bağlantılı olarak; Bir mal veya hizmetin satışını veya kiralanmasını sağlamak, hedef kitleyi bilgilendirmek veya ikna etmek amacıyla reklamcılar tarafından yazılı, görsel, işitsel ve benzeri her türlü yöntemle yürütülen pazarlama iletişimi niteliğindeki reklamlardır.

Yasak kapsamındaki mal veya hizmetlerin tanıtımına ve pazarlanmasına yönelik her türlü ticari reklam hizmeti alımları (reklam danışmanlığı, reklam planlaması, reklam içeriğinin hazırlanması ve tasarımı, reklam yayıncılığı vb.) Reklam hizmetleri dahil).

Alt yüklenicilere veya alt yüklenicilere yüklenicileri tarafından kısmen veya tamamen devredilen ticari işler hizmetinizdeİşi devreden her müteahhit tarafından gerçekleştirilir. serviste Katma değer vergisi kesintisi yapılmıştır. Reklam hizmetinin reklam ajansları aracılığıyla alınmış olması, bu kapsamda anılan ajansların alacağı yayın, prodüksiyon gibi reklamla ilgili hizmetlerin bloke edilmesini engellemez.

Yukarıdaki tanıma göre KDV’nin geri alınmayacağı kanaatindeyiz.


Kaynak: ismmo
Yasal uyarı: Bu içerikte yer alan bilgiler, resimler, tablolar, açıklama, yorum, analizler ve içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Bir kişi veya kuruluşa özel profesyonel bilgi veya tavsiye sağlama amacı taşımaz. Tema olarak benzer olsa da her eser kendi koşullarından dolayı farklı tavırlar sergileyebilir. Bu nedenle, bu makalede belirtilen içerikten yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar vermeden önce bir uzmana danışmanız yararınıza olacaktır. Bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer her türlü içeriğin özel veya tüzel kişiler tarafından kullanılması sonucunda doğabilecek zarar ve ziyandan Muhasebe Haberler veya ilişkili kişi veya kurumlar sorumlu tutulamaz. resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve kuruluşlar.


Kaynak: İŞKUR Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.

Diğer gönderilerimize göz at

Yorum yapın