https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Belediyeler doğrudan üretici ve üretici örgütlerinden patates almaya başladı - Özgün Fikirler
Anasayfa » Haber » Belediyeler doğrudan üretici ve üretici örgütlerinden patates almaya başladı

Belediyeler doğrudan üretici ve üretici örgütlerinden patates almaya başladı

NİĞDE ve NEVŞEHİR’de ilk alım başladı

Tarım ve Orman Bakanlığımızın koordinasyonunda patates talebindeki azalmadan üreticilerin olumsuz etkilenmemesi için belediyeler doğrudan üretici ve üretici örgütlerinden patates alımına başlamıştır. Patates üretiminin yoğun olduğu ve normal depolandığı Niğde ve Nevşehir’de ilk alımlar başladı.

Dünyanın en önemli patates üreten ülkelerinden biri olan ve kendi ihtiyacından daha fazla patates üreten Türkiye’de 2019 yılında 4.979.824 ton olan patates üretimi, 2020 yılında 4,4 kat artarak 5.200.000 tona yükseldi. %.

Yeterlilik oranı %100’ün üzerinde olan ve 2020 yılında 124.000 ton patates ihraç eden ülkemizde, salgın süreci nedeniyle otel, restoran vb. Toplu tüketim alanlarındaki talep daralması nedeniyle iç ve dış pazarlarda patates satışları gerilemiştir.

Bir önceki yıla göre üretimdeki artışa rağmen talepteki düşüş ülkemizde stok miktarının artmasına neden oldu. Bu durumun çiftçilerimizi olumsuz etkilememesi için Tarım ve Orman Bakanlığımızın yönlendirmesiyle belediyelerimiz doğrudan üretici ve üretici örgütlerimizden alımlara başlamıştır.

Patatesin bol miktarda üretildiği ve normal şekilde depolandığı Niğde ve Nevşehir ilçelerinde belediyelerimiz tarafından yapılan alımlar başladı.

Ayrıca Tarım ve Orman Bakanlığı ile Ticaret Bakanlığı da iç ve dış patates pazarlarını yakından takip ederek ihracatı artırmaya yönelik çalışmalar yürütüyor.


Kaynak: Tarım ve Orman Bakanlığı
Yasal uyarı: Bu içerikte yer alan bilgiler, resimler, tablolar, açıklama, yorum, analizler ve içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Bir kişi veya kuruluşa özel profesyonel bilgi veya tavsiye sağlama amacı taşımaz. Tema olarak benzer olsa da her eser kendi koşullarından dolayı farklı tavırlar sergileyebilir. Bu nedenle, bu makalede belirtilen içerikten yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar vermeden önce bir uzmana danışmanız yararınıza olacaktır. Bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer her türlü içeriğin özel veya resmi makamlarca kullanılması sonucunda doğabilecek zarar ve ziyandan Muhasebe Haberler veya ilişkili kişi veya kurumlar sorumlu değildir. , gerçek veya tüzel kişi, kurum ve kuruluşlar.


Kaynak: İŞKUR Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.

Diğer gönderilerimize göz at

Yorum yapın