medyauzmani.com
Bebekler ne zaman doğar? Çocuklar kaç yaşında yaşamaya başlar? – Özgün Fikirler

Bebekler ne zaman doğar? Çocuklar kaç yaşında yaşamaya başlar?

Bebekler ne zaman doğar? Bu soru, özellikle yeni doğum yapmış veya bebek sahibi olmak üzere olan ebeveynler tarafından sıklıkla sorulur. Yeni doğmuş bir bebeğin oturması fiziksel ve tıbbi olarak imkansızdır. Bu nedenle çocuğun belli bir gelişim evresini tamamlaması gerekir. Peki bebekler ne zaman doğar? Çocuklar kaç yaşında yaşamaya başlar?

ÇOCUKLAR NE ZAMAN YAŞAR?

Bir bebek oturmak için dört ayını tamamlamalıdır. Ancak dört aylıkken bile bebekler yardımsız olamazlar. Bu nedenle, onlara yardım edilmeleri mümkündür. 4. aydan itibaren bebeklerin kaslarının gelişimi ve vücut şekli oturmaya uygun hale gelmeye başlar.

Bebekler oturmaya nasıl alışır?

ve 826x90

Aşağıdaki ipuçlarını kullanarak çocuğunuzun bağımsız olmayı öğrenmesine yardımcı olabilirsiniz. İşte çocuklar nasıl olmaya alıştı sorusunun cevabı.

TÜM GÜCÜ OLUŞTUR

Yapmanız gereken ilk şey, çocuğun enerjisini oluşturmaktır. Bunu yapmak için sırt, yanlar, uyluklar ve gövdeyi içeren vücudun çekirdek kaslarını güçlendirmeniz gerektiğini unutmayın. Bu kasları birlikte güçlendirme görevi, bir egzersiz topu kullanarak ve çocuğu güçlendirmeye yardımcı olacak yollar deneyerek başarılabilir.

GÜNDE ÇOK OTURMA YAPIN

Çocuğunuza nasıl oturulacağını uygulayarak oturmayı öğretebilirsiniz. Çocuğunuzu günde 5-6 kez oturtun. Çocuktan oturmanın tüm hareketlerini ezberlemesini isteyin. Ardından, çocuğunuzu kendi başına hareket etmeye başladığında izleyin.

ÇOCUĞUNUZA YARDIMCI OLUN

Çocuğunuza bağımsız olmayı öğretmenin bir başka yolu da koltuğunu kullanmaktır. Oturduktan sonra bebeği bacaklarınızın arasına alın ve oturtun, ardından kendi başına oturmasına yardımcı olmak için yavaşça desteğinizi çekin.

SİZE YARDIMCI OLMASI İÇİN OYUNCAKLARI KULLANIN

Oyuncakları bir uyarıcı olarak kullanmak, bir çocuğa oturmayı öğretmenin başka bir harika yoludur. Çocuğunuzun en sevdiği oyuncağı seçebilmesi için oyuncağı önünüzde olacak şekilde sallamanız gerekir. O zaman onu senden kurtulması için ikna etmelisin.

KENDİ OYUNU OYNAMASINA İZİN VERİN

Çocuğunuz bağımsız olmayı öğrenirken, ona yardım etmeden dışarıya bakarak yalnız kalmasına izin verin. Ona bir oyuncak ver ve uzaktan izle. Bu sayede yalnız kalmayı öğrenecek ve gelecekte size ihtiyacı kalmayacak.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın