medyauzmani.com
Bayram boyunca ücretsiz ulaşımdan sadece İstanbulkart kullanıcıları yararlanabilir. – Özgün Fikirler

Bayram boyunca ücretsiz ulaşımdan sadece İstanbulkart kullanıcıları yararlanabilir.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), Ekim ayına kadar sadece İstanbulkart kullanıcılarının bayram ve tatil günlerinde ücretsiz ulaşımdan yararlanabileceğini duyurdu.

İBB’ye göre 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’ndan itibaren kimliği belirsiz kart kullanıcıları, ziyaretçiler ve ziyaretçiler ücretsiz seyahat haklarını kullanamayacak.

Birçok ödemede kredi kartı olarak kullanılan İstanbulkarts’ın “anonim” özelliğinin sona ermesiyle birlikte kartlar kişiselleşiyor.

İstanbul’daki birçok kampanyadan sadece kart sahipleri faydalanabilir. 31 Aralık 2022’ye kadar anonim İstanbulkartların kullanımı durdurulacak.

İstanbulkart, mobil uygulamaya giriş yapılarak, ana sayfadaki yönergeler takip edilerek veya “www.bireysel.istanbulkart.istanbul” adresinden gerekli bilgiler girilerek kişiselleştirilebilir. Cep telefonu veya internet üzerinden ayarlarını değiştirmek istemeyen kullanıcılar 153’ten yardım alabilirler.

BELBİM A.Ş. Genel Müdür Nihat Narin, İstanbulkart’ın artık kredi kartı gibi marketlerde alışverişe olanak sağlayan canlı bir kart olduğunu ve bunun da İstanbulkart’ta depolanan para miktarını artırdığını söyledi.

Narin, “Artık İstanbulkart’ta toplanan maksimum bakiyeleri korumamız gerekiyor. Kredi kartı kaybettiğimizde ne yapıyoruz? Hemen bankayı arayıp kartı kullanıma kapatıyoruz. İstanbulkart kimliğini oluşturduğumuzda, oradaki limiti koruyabilir.Fakat kartınız bilinmeyen bir kart ise bunu yapmanız mümkün değildir.Bu nedenle kişisel olmayan İstanbulkart’lar 31 Aralık’tan sonra kullanıma kapatılacaktır.

Kaynak: AA / Elif Küçük – Güncel

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın