medyauzmani.com
Balinalar Borsalarda Bu Altcoin Öğelerini Kaçırıyor! Ve neden? – Özgün Fikirler

Balinalar Borsalarda Bu Altcoin Öğelerini Kaçırıyor! Ve neden?

Ethereum balinaları altcoin fiyatlarını çekmeye devam ediyor. Bunun nedeni, varlıklarını ETH pazarında istediklerini yaratmak için kullanmalarıdır. Ancak sonuçlar CryptoQuant’tan gelen verilerden bile daha ikna edici.

“Balinalar Ethereum’un varlık değerini yok ediyor”

Kripto alanında balinalar, başka şeylerde çok parası olan kişi veya kuruluşlardır. Çok sayıda kripto para birimine sahip olmak, balinaların kripto değerini manipüle etmesini ve manipüle etmesini kolaylaştırır. Zamanla balinaların piyasaya olumsuz etkisi olduğu düşünüldü. Bunun nedeni, fiyat manipülasyon tekniklerini kullanmak için her zaman düzenlenmemiş pazarın ön saflarında yer almalarıdır. Amaç piyasaya istikrarsızlık getirmek değil, onların çıkarlarını ve karlarını sağlamaktır.

Bir zincir içi bilgi sağlayıcısı olan CryptoQuant, ETH balinalarının borsaları aracılığıyla altcoin Ethereum varlıklarının fiyatında değişiklikler yarattığını keşfetti. Analitik şirketi, Ethereum fiyat modeline Hızlı Bakış yayınladı. Bir uzman, 2020 ile 2021 arasındaki mübadelede balinaların şüpheli davranışlarını kabul etti.

Balinalar, altcoinlerin değerini artırmak için jetonları borsalara taşıyor

Rapora göre, Ethereum balinaları, ETH fonlarının çoğunu borsaya aktardı. Tokenin değerini artıran ürünler yarattılar ve artan fiyatları kullanarak mevduatları sattılar. Veriler, borsadaki ETH ölçümlerinin sayısı arasında ETH fiyatının arttığını gösteriyor. Ancak analist, listenin genel Ethereum pazarına aykırı olduğunu kaydetti. Genellikle olan şey, piyasa değeri arttığında Ethereum ve diğer varlıkların fiyatlarının düşmesidir.

Bu nedenle rapor, Ethereum balinalarının tokeni borsaya yerleştirdikten sonra ETH fiyatını artırdığını söylüyor. Daha sonra birikimlerini borsada daha yüksek bir fiyata sattılar. Ayrıca ETH’nin fiyatı 2020 ile 2021 yılları arasında ılımlı bir artışla yükseldi. Rapor, borsada bir artış olduğunda bunun uzun vadeli düşük ve uzun vadeli düşük anlamına geldiğini ekliyor.

Kripto piyasası ve fiyat değişiklikleri

kriptokoin.comTakip ettiğiniz üzere kripto piyasası çeşitli fiyat değişiklikleri yaşadı. Bu tür eylemler ve iddialar kripto alanında yeni değil. Ethereum’un kurucusu Vitalik Buterin, New York Times ile yakın tarihli bir röportajda bu tür olaylar hakkındaki düşüncelerini açıkladı. Buterin, Terra ekibinin LUNA’nın değerini artırmak için piyasa manipülasyonunu kullanmaya çalıştığını söyledi. Ancak Terra’nın evreni uyarı vermeden çöktüğünde başarısız oldu.

Ethereum durumunda, CryptoQuant’tan gelen veriler, balinaların Birleşmeden sonra borsada daha fazla varlık biriktirmeye başladığını gösterdi. Hareket, ETH üzerinde satış baskısına yol açtı. Bu da fiyatın düşmesine ve endeksin Temmuz seviyelerine dönmesine neden oldu. Sonra fiyat tekrar yükseldi. Basın zamanında, ETH 1.329 $ civarında işlem görüyor. Bu, grafikte bir kayıp olduğunu gösterir.

ETH 1.350 doların altına düştü / Kaynak: Tradingview

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın