medyauzmani.com
BAIBU 2022-2023 eğitim öğretim yılına hazır – Özgün Fikirler

BAIBU 2022-2023 eğitim öğretim yılına hazır

Bölünmüş Abant İzzet Baysal Üniversitesi (BAİBU) Rektörü Prof. Dr. Mustafa Alişarlı yeni eğitim öğretim yılını değerlendirdi.

Rektör Alişarlı, makamında basına yaptığı konuşmada, 2022-2023 eğitim öğretim yılının verimli geçmesini istiyor.

Çalışmaların 3 Ekim’de başlayacağını kaydeden Alişarlı, “Bu yıl özellikle baraj ve bölümün kısmen kaldırılmasıyla birlikte lisansüstü programlarda asistan sayısı yüzde 99, lisans programlarında yüzde 98,4’e ulaştı. “Bölgedeki üniversiteler arasında en fazla nüfusa sahip üniversitemiz diyebiliriz.” dedi.

Alişarlı, yabancı uyruklu öğrencilerle ilgili olarak, “Ben çalışmaya başladığımda 280 civarında öğrencimiz vardı. Bu dönem 4 bin yabancı öğrencimiz daha olacak” dedi.

Konaklama hakkında konuşan Alişarlı, Gençlik ve Spor Dalları Bakanlığın gerekli önlemleri aldığını söyledi.

Rektör Alişarlı, “Yatak sayısı artırılarak öğrencilerin en düşük maliyetle aynı konforu yaşamaları sağlandı. Şu anda kız ve erkek yurtlarında birkaç eksiklik var. Bir bakıma yeni olsa bile öğrenciler geliyor, Kredi Yurtlar Kurumu binalarında iyi bir şekilde yaşama fırsatı buluyorlar.” sözlerini kullandı.

Bolu’nun harika bir yer olduğunu vurgulayan Alişarlı, “Tabii ki okul harika. Öğrencilerimize güzel bir ortam sağlıyor. Şehirden biraz uzak, sessiz ama her türlü imkan var. spor Kapalı yüzme havuzu var, Spor Dalları Yatak odaları var, yaşam alanları var. Buluşma yeri var. Yüksek hızlı hatlar var. Etrafında havuz var. Ormanda yürüyüş parkurları var. Bu sayede öğrencilerimizi rahat bir öğrenme ortamı beklemektedir. ” diye bir ses çıkardı.

Kaynak: AA / Mehmet Emin Gürbüz – Kültür Sanat

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın