https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Aradan sonra 23 Kasım Pazartesi günü uzaktan eğitim başlıyor. - Özgün Fikirler
Anasayfa » Haber » Aradan sonra 23 Kasım Pazartesi günü uzaktan eğitim başlıyor.

Aradan sonra 23 Kasım Pazartesi günü uzaktan eğitim başlıyor.

Ara teneffüsten sonra, uzaktan eğitimle 23 Kasım Pazartesi bisiklet zili çalıyor

İlk, orta ve ortaokul öğrencileri, Kovid-19 pandemisi nedeniyle 4 Ocak 2021 Pazartesi gününe kadar TRT EBA, EBA, canlı sınıf uygulamaları, basılı ve dijital yardımcı kaynaklar kullanılarak uygulanacak uzaktan eğitime devam edecek. ara tatil. Anaokulu, kreş ve koçluk sınıflarında yüz yüze eğitim verilecektir.

2020-2021 Eğitim-Öğretim yılının ilk ara tatilinin ardından 23 Kasım Pazartesi günü başlayacak olan uzaktan eğitim, TRT EBA ve EBA uygulamaları ve canlı sınıflar, basılı ve dijital yardımcı kaynaklar ile 4 Ocak 2021 tarihine kadar devam edecek.

16 Kasım 2020 Pazartesi günü başlayan 1. yarıyıl tatili 20 Kasım 2020 Cuma günü sona erdi. Ara tatilde öğretmenler online mesleki gelişim programlarına katıldı.

Sağlık Bakanlığı ve Koronavirüs Bilim Kurulu’nun tavsiyeleri doğrultusunda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığındaki Bakanlar Kurulu toplantısında 20 Kasım Cuma gününden itibaren resmi, özel, örgün ve yaygın tüm eğitim faaliyetleri uzaktan eğitimle devam edecek. 2020 4 Ocak 2021 Pazartesi gününe kadar. Karar alındı.

Bu kapsamda ilk, orta, lise, özel eğitim okul ve sınıfları ile meslek liselerindeki uygulamalı dersler, özel eğitim kursları, destekleme ve yetiştirme kursları ve tamamlayıcı kurslarda yüz yüze eğitim yapılmayacaktır.

Kreş sınıfları ile özel eğitime bir istisna

İlgili kurumlarla yapılan istişareler sonucunda, resmi ve özel tüm anaokulları, anaokulları ve eğitim sınıflarında haftada 5 gün yüz yüze eğitim yapılmasının uygun olacağı değerlendirilmiştir. Bu kapsamda okul öncesi eğitim kurumlarında haftada 5 gün ve günde 6 etkinlik saati yüz yüze eğitim yapılacak ve bir etkinlik saati 30 dakika olarak planlanacak. Ayrıca okul öncesi eğitim kurumlarında uygun fiziki olanaklara sahip çocuk kulüpleri, salgınla ilgili tüm tedbirlerin yerinde olması kaydıyla açılabilir.

5580 Sayılı Özel Eğitim Kurumları Kanunu kapsamında da özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerinde bire bir yüz yüze eğitimin istisnası bulunmaktadır.

Ayrıca sürücü belgesi, denizcilik lisansı ve pilot lisansı almak isteyenler ile çeşitli özel kurslardan yeterli altyapıya sahip olanlar için uzaktan eğitim yoluyla teorik dersler alabilecekler. Bu kurumların uyguladıkları programlara ilişkin uygulamalı eğitimler 4 Ocak 2021 tarihinden sonra tamamlanacaktır.

uzaktan eğitim araçları

Uzaktan eğitim sürecinde haftalık ders programları okul yönetimlerinin koordinasyonunda öğretmenler tarafından öğrenci ve velilerle paylaşılacaktır. Okul müdürleri ve öğretmenler, yeni dönemde uzaktan eğitim süreçlerini, tatilde öğrencileriyle birlikte çalıştıkları ders konularına ve müfredata göre yapılandıracak.

Bu süreçte ana noktaları TRT EBA kanalları olan canlı sınıf uygulamaları, EBA İnternet platformu, basılı ve dijital yardımcı kaynaklar kullanılarak eğitim gerçekleştirilecektir.

Bu süreçte yüz yüze veya uzaktan test yapılmayacaktır.

4 Ocak 2021 tarihine kadar yüz yüze veya uzaktan sınav yapılmayacaktır. Bu tarihten sonra sınavların okul ortamında yüz yüze yapılması planlanıyor ancak 4 Ocak’tan sonra ölçme ve değerlendirme faaliyetlerine ilişkin hususlar salgın sürecinin seyrine göre değerlendirilecek ve ayrıca duyurulacak. Yüz yüze ve uzaktan eğitim yoluyla tasarlanan eğitim müfredatından öğrenciler sorumlu olacaktır.

dağıtım süreci

Kamu kurum ve kuruluşları, yerel yönetimler, özel sektör kuruluşları ve sivil inisiyatifler aracılığıyla gönderilen tabletler ihtiyaç sahibi öğrencilere gönderilmektedir. Yıl sonuna kadar 500.000 adet tablet bilgisayarın öğrencilere teslim edilmesi planlanıyor.

Canlı sınıf uygulamaları

Uzaktan eğitim sürecinde EBA, canlı sınıflar ve alternatif uygulamaları sisteme entegre ederken, günde yaklaşık 2 milyon ders gerçekleştirme kapasitesine sahiptir.

EBA web portalı, 1.700’den fazla ders ve 40.000’den fazla zengin, yetkili ve etkileşimli içerikle öğrencilerin kullanımına sunulacak. EBA’da öğretmen ve öğrencilere konu ve kazanımlarla ilgili video veya etkileşimli anlatımlar, alıştırmalar, özetler ve şemalar, proje belgeleri, öğretmen içeriği, 5.000’den fazla kitap ve 240.000’den fazla soru sunulmaktadır.

Merkezi sınavlara hazırlanan öğrenciler için sınav müfredatının uzaktan eğitim sürecine uyumlu hale getirilmesine yönelik çalışmalar devam etmektedir.

Öğretmenler ek öğrenim ücreti almaya devam edecek

Bu süreçte öğretmenler çalışmalarını uzaktan sürdürecek, uzaktan eğitim için okullara gelip bilgisayar, kamera gibi araçlardan yararlanabilecek. Grup öğretmenleri ise haftada en az bir gün okullara gelerek uzaktan eğitim sürecini takip ve koordine edecek. Öğretmenler, uzaktan eğitim sürecinde ek eğitim ücreti almaya devam edecek.

Uzaktan eğitim sürecinin etkin ve verimli bir şekilde uygulanabilmesi için okul yönetimlerinin grup öğretmenleri ve rehberlik servisinde görev yapan öğretmenlerle yapması gereken planlama doğrultusunda öğretmenler haftada en az bir gün okula giderek defterleri değerlendirecek ve işleyeceklerdir. sınıflar.

Danışmanlık ve Araştırma Merkezlerinde ilk kez teşhis konulacak kişilere yüz yüze hizmet verilmeye devam edilecek. Bu süreçte okullar arası yatay geçiş talepleri için 18 Kasım 2020 tarihine kadar yapılan başvurular işleme alınacak olup, 31 Aralık 2020 tarihine kadar yeni başvuru kabul edilmeyecektir.

Takvime göre Aralık ayının son haftasında okullarda kademeli olarak yüz yüze eğitime geçilmesine ilişkin planlama ve takvim kamuoyu ile paylaşılacak.

Uzaktan eğitim ile ilgili tüm sorular 7/24 hizmet veren EBA Asistan, MEB Asistan ve 44 0632 MEBİM tarafından cevaplanacaktır.

Yarıyıl tatili 25 Ocak 2021 Pazartesi günü başlayacak ve 5 Şubat 2021 Cuma günü sona erecektir.


Kaynak: Milli Eğitim Bakanlığı TC
Yasal uyarı: Bu içerikte yer alan bilgiler, resimler, tablolar, açıklama, yorum, analizler ve içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Bir kişi veya kuruluşa özel profesyonel bilgi veya tavsiye sağlama amacı taşımaz. Tema olarak benzer olsa da her eser kendi koşullarından dolayı farklı tavırlar sergileyebilir. Bu nedenle, bu makalede belirtilen içerikten yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar vermeden önce bir uzmana danışmanız yararınıza olacaktır. Bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer her türlü içeriğin özel veya resmi makamlarca kullanılması sonucunda doğabilecek zarar ve ziyandan Muhasebe Haberler veya ilişkili kişi veya kurumlar sorumlu değildir. , gerçek veya tüzel kişi, kurum ve kuruluşlar.


Kaynak: İŞKUR Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.

Diğer gönderilerimize göz at

Yorum yapın