medyauzmani.com
Antalya’da konut ve gayrimenkul projeleri 115 bine ulaştı – Urfa’dan Haberler – Şanlıurfa’dan Haberler – Özgün Fikirler

Antalya’da konut ve gayrimenkul projeleri 115 bine ulaştı – Urfa’dan Haberler – Şanlıurfa’dan Haberler

Cumhuriyet tarihinin Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından hayata geçirilecek en büyük sosyal projesi kapsamında ‘İlk Evim, İşyerim, İlk Yerim’ tanıtım aracı TOKİ Antalya’ya ulaştı.

TOKİ uzmanları, Konyaaltı Kent Meydanı’nda yol üzerinde yapılan proje hakkında vatandaşları bilgilendirdi. Vatandaşlar, projedeki 2+1 ve 3+1 daireleri, ilk kez tamamlanan inşaatları cam ve tabletlerle gördü. Uzmanlar vatandaşlardan gelen soruları da yanıtladı.

TOKİ koordinatörü Hüseyin Ayhan, Türkiye’de vatandaşlarını üç araç ve iki yolcu ile tanıştırmak için yola çıktığını duyurdu.

20 bin konutun Cumhuriyet tarihinin en büyük projesi olduğunu anlatan Ayhan, “Vatandaşlarımıza yardım etmek için 1 milyon yer veriliyor. 40 bin civarında iş yeri yapılacak. Bu arada araçlarımız vatandaşlarımızı doğru bilgilendirmek, anlatmak, anlatmak için tasarlandı. bu projenin önemi , başvuru süreci , ödeme ve yapılması gereken yer .İki gün Antalya’da olacağız.Vatandaşlarımıza her türlü bilgiyi doğru bir şekilde ileteceğiz.25 kişilik bir ekibimiz var. sorularını cevaplayın ve ardından vatandaşlarımız gerçek gözlüklerle simülasyonlarda dolaşıyorlar.”

ANTALYA 7. DUR

Sosyal medyada bu büyük projeyle ilgili bilgi kaybı olduğunu anlatan Ayhan, “Ödemesinden evin tasarımına kadar projenin yapılıp yapılmayacağına kadar Antalya 7. durağımız. 10 günlük yol.Birçok ilginç istek ve öneriyle karşılaşıyoruz.Konaklama büyük bir sorun.Bu konuya bir nebze olsun çözüm getirmek istiyoruz.Vatandaşlarımızın kiradan kurtulup evlerinin parasını ödemesini istiyoruz. Kira ödüyorlar” dedi. Konut başvurularının yoğun olduğunu fark eden Ayhan, “Konut başvuruları bugün sona erecek. Antalya’da 100’den fazla evimiz var gibi görünüyor. Burası için yaklaşık 15 bin başvuru var” dedi.

kaynak: IHA

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın